Naujausios
Du medaliai – įkūrėjui
Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, pažymėjęs, kad Joniškiui pasisekė turėti tokį Leoną, kuris „visais įmanomais ir neįmanomias būdais renka istorinius, krepšiniui svarbius eksponatus“, muziejaus įkūrėją L. Karaliūną apdovanojo antrojo laipsnio medaliu „Už nuopelnus krepšiniui“. O Lietuvos sportino judėjimo, kuriam šiemet sukanka 100 metų, specialų medalį jam įteikė Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas.
Sveikino kiti garbūs svečiai, tarp kurių – Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos prezidentas, pasaulio lietuvių bendruomenės Valdybos narys Laurynas Misevičius, jau ankstesniais metais lankęsis Joniškio Krepšinio muziejuje ir nuvežęs žinią apie jį į JAV, tai yra – žemyną, kuriame šis žaidimas gimė. Krepšinį 1891 metais sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas (James Naismith).
L. Misevičius įteikė finansinę dovaną muziejui.
Dėkota rėmėjams
Krepšinio muziejaus įkūrėjas dėkojo gausiam būriui rėmėjų. Specialiai pagaminti Krepšinio muziejaus ordinai įteikti 16-ai svarbiausiųjų, tarp kurių – jau minėtas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, 2003 metų Europos krepšinio čempionų komandos vyriausiasis treneris Antanas Sireika, Lietuvos krepšinio istorijos puoselėtojas Vidas Mačiulis, Šiaulių dekanas Egidijus Venckus.
Renginyje aidėjo Klaipėdos Prūsijos princo Albrechto lietuvių dragūnų pulko vado atliekami šūviai iš patrankos, skirti Karaliui Mindaugui, Joniškiui ir joniškiečiams, Krepšinio muziejui, koncertavo Violeta ir Vilius Tarasovai, šoko Joniškio sporto centro šokėjos.
Visi jubiliejaus svečiai, rėmėjai buvo pakviesti bendrai nuotraukai prie Krepšinio muziejų puošiančio milžiniško kamuolio formos paminklo atkurtos Lietuvos 100-mečiui su išrašytomis šimto metų garsiausiomis lietuvių krepšinio pergalėmis. Savivaldybės salėje parodytas filmas „Krepšinio žvaigždė Valdemaras Chomičius“.
Aplankė daugiau kaip 7500 žmonių
2009 metais Joniškyje duris atvėrusiame vieninteliame Lietuvoje krepšinio muziejuje svečiai gali pamatyti krepšininkų Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, Valdemaro Chomičiaus, Rimo Kurtinaičio, Eurelijaus Žukausko, Roberto Javtoko bei kitų garsių krepšininkų sportinius marškinėlius ir batelius su autografais, krepšinio komandų laimėtas taures, medalius, gausybę nuotraukų.
Specialus kambarys įrengtas 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Joniškis tada buvo pirma stotis, kur grįžtančią Lietuvos krepšininkų komandą, aukso medalių laimėtoją, gerbėjai, miesto valdžia sutiko su gėlėmis, pučiamųjų orkestro maršais, vaišėmis.
Muziejų jau aplankė daugiau kaip 7500 žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, JAV, Kanados, Rusijos, Baltarusijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Norvegijos, Naujosios Zelandijos, Brazilijos, Australijos ir kitų šalių.
Krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas už ilgametį sporto paveldo puoselėjimą ir plėtrą Lietuvoje buvo apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės atminimo medaliu.