Krepšiniui Lietuvoje – 100 metų: sukaktis paminėta Joniškyje

Petro PETRAUSKO nuotr.
Atsitiktinės nuotraukos dėl pasimokymo.
1922 metų balandžio 23 dieną Kaune įvyko pirmosios šalyje oficialios krepšinio varžybos. Tad 2022-ieji – Lietuvos krepšinio šimtmečio metai, ir Joniškyje, kuriame veikia Krepšinio muziejus, paminėta ši sukaktis, siekiant tvirtinti krepšinio ne tik kaip sporto, bet ir dalies nacionalinio identiteto, bendrinės kultūros dalies reikšmę.

Ta proga Joniškio „Aušros“ gimnazijos sporto salei suteiktas Europos krepšinio čempionės, iš Joniškio kilusios Zitos Bareikytės vardas ir atidaryta Joniškio Krepšinio alėja prie muziejaus.

Z. Bareikytė – žinoma krepšininkė, sporto meistrė.1968 metais Vilniaus universitete ji įgijo anglų filologės specialybę. 1979 baigė Maskvos Michailo Lomonosovo universiteto aspirantūrą. Vilniaus universiteto docentė.

Jos sporto karjera prasidėjo Joniškio sporto mokykloje. 1964–1973 metais Z. Bareikytė buvo Vilniaus „Kibirkšties“ komandos, 1966–1969 metais – Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė. Šešis kartus tapo Lietuvos moterų krepšinio čempione, tris kartus SSRS čempionatų bronzos medalių laimėtoja, Europos čempionė (1968 metai Italijoje su SSRS rinktine).

Taip pat atidaryta nuotraukų paroda apie krepšinį, apdovanoti Lietuvos krepšinio 100-mečiui skirtų piešinių konkursų nugalėtojai, pagerbta daugiau kaip 40 krepšiniui nusipelniusių žmonių.

Pramogų centre „Žilvinas“ buvo pakabintas didžiulis plakatas, kuriame vaikų darželio „Vyturėlis“ bendruomenė linki pergalių Lietuvos krepšininkams, o ant pramogų centro stogo tai dienai iš spalvoto popieriaus buvo išdėliotos svarbiausios krepšinio pergalių datos ir Lietuvos trispalvė.

Minėjimo reginiai prasidėjo vaikų krepšinio ir Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos varžybomis, o baigėsi Nacionalinės krepšinio lygos rungtynėmis tarp Joniškio „Delikatesas“ ir Kretingos „Kretinga“ komandų.