Krepšinio 85-mečiui išleista dar viena knyga

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Šventėje pristatyta nauja Krepšinio muziejaus įkūrėjo Leono Karaliūno išleista knyga „Joniškio krepšinio muziejus: eksponatai ir lankytojai. 2009–2019“.
Šeštadienį įvyko Joniškio krepšinio 85-mečio šventė. Savivaldybės posėdžių salėje buvo atidarytos fotografijų parodos „Krepšinis atvirukuose“, „Krepšinio žvaigždės Joniškio krepšinio muziejuje“ ir „Joniškio krepšiniui – 85“. Taip pat pristatyta nauja Krepšinio muziejaus įkūrėjo Leono Karaliūno išleista knyga „Joniškio krepšinio muziejus: eksponatai ir lankytojai. 2009–2019“.

 

Knygos „Joniškio krepšinio muziejus: eksponatai ir lankytojai. 2009–2019“, kurią renginyje pristatė šiaulietis kultūrologas, kraštotyrininkas, fotografas Jonas Nekrašius, viršelį puošia muziejų primenantis prie įėjimo į jo pastatą kabantis gigantiškas krepšinio kamuolys su įrašytomis didžiausiomis Lietuvos krepšinio pergalėmis.

Leidinį buvo suplanuota išleisti dar 2019 metais, Krepšinio dešimtmečio muziejaus įkūrimo proga, tačiau trūko lėšų. Rėmėjų dėka jis dienos šviesą išvydo šiemet.

Per dešimt metų Krepšinio muziejuje apsilankė 16 Europos, 7 olimpiniai ir pasaulio čempionai. Knygoje galima išvysti ne tik jų, bet ir kitų lankytojų – žymių asmenybių, ambasadorių, diplomatų, Seimo narių, garsių aktorių, gydytojų, dvasininkų, trenerių, svečių iš užsienio ir kt. – fotografijas bei archyvines nuotraukas iš krepšinio važybų, laimėjimų, apdovanojimų ceremonijų.

Leidinyje pristatomi krepšininkai, treneriai ir teisėjai, kurių nors vienas asmeninis daiktas yra saugomas Krepšinio muziejuje, pateikiami jų svarbiausi pasiekimai.

Krepšinio muziejuje sukaupta be galo daug svarbių krepšinio eksponatų: olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose laimėti medaliai, taurės, žaidėjų krepšinio marškinėliai, sportiniai bateliai su jų autografais. Čia saugomi geriausių pasaulio krepšininkų Maiklo Džordano, Vilio Rido, Aleksandro Belovo, Ivano Jedeškos, Uljanos Semionovos, trenerių Vladimiro Kondrašino, Aleksandro Gomelskio nuotraukų, medalių, asmeninių daiktų. Nesuskaičiuojama gausybė Lietuvos krpešinio legendų laimėjimų ir daiktų: Stanislovo Stonkaus, Justino Lagunavičiaus, Modesto Paulausko, Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, Valdemaro Chomičiaus, Rimo Kurtinaičio, Angelės Rupšienės, Vidos Beselienės, Zitos Bareikytės, Vitalijos Tuomaitės ir kt.

Buvo parodytas dokumentinis filmas „Svariausios Lietuvos krepšinio pergalės“ ir būsimo dokumentinio filmo „Lietuvos krepšiniui –100“, kurio scenarijaus autorius ir režisierius Leonas Karaliūnas, o operatorius ir montažo autorius Ričardas Norkus, epizodai.

Po renginio Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko krepšinio taurės varžybos, kurios susitiko Joniškio komanda ir ekipa „Kraštiečiai“. Nugalėjo Joniškio komanda.