Sergamumas Kelmės rajone COVID-19 išaugo dešimteriopai

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Savivaldybės mero pavaduotojas laikinai einantis mero pareigas Egidijus Ūksas ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ekstremalių situacijų centro vadovė Danutė Laivienė informavo, jog Galimybių pasas startuos gegužės 24 dieną, o vakcinavimas – vienintelis kelias grįžti į normalų gyvenimą.
Balandžio pradžioje pagal sergamumą COVID-19 buvusi žaliojoje zonoje Kelmės rajono savivaldybė šiuo metu pasigirti mažais užsikrėtimų skaičiais jau nebegali. Sergamumas išaugo beveik dešimt kartų – nuo 8 iki 75.

Į Kelmės ligoninės Vidaus ligų skyrių vėl grąžinti koronavirusu užsikrėtę ligoniai, kurie pastaruoju metu buvo gydomi Šiauliuose.

Apie tai, apie greitai prasidėsiančią masinę vakcinaciją ir mokinių grąžinimą į mokyklas kalbėta praėjusį antradienį Kelmės rajono savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Užsikrėtusiųjų procentas išaugo

Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas laikinai einantis mero pareigas Egidijus Ūksas, balandžio 10 -ąją rajone buvo tik aštuoni COVID-19 sergantys asmenys. Gegužės 10 -ąją sergančiųjų skaičius išaugo iki 73. Gegužės 11 -ąją sirgo jau 75 žmonės. Taigi, sergančiųjų padaugėjo beveik dešimteriopai.

Balandžio pradžioje šimtui tūkstančių gyventojų Kelmės rajone teko tik 28 susirgimai, šiuo metu – 302.

Beveik penkis kartus padidėjo ir užsikrėtusiųjų asmenų nuo visų atliktų tyrimų procentas. Balandžio pradžioje jis siekė vos 1,2 procento, šiuo metu – 5,5 procento.

Dėl didelio sergančiųjų skaičiaus ir per didelės apkrovos Šiaulių ligoninei, Kelmėje vėl gydomi COVID-19 užsikrėtę ligoniai. 20 lovų turintis skyrius veikė iki kovo mėnesio. Vėliau buvo uždarytas, nes sumažėjo sergančiųjų.

Statistikos departamento duomenimis, gegužės 10 dieną Kelmės rajone nustatyti 6 nauji COVID-19 ligos atvejai: 1 – šeiminis, 5 atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.

Nuo pandemijos pradžios Kelmės rajone patvirtinti 1 596 COVID-19 ligos atvejai. Pasveiko 1 393 užsikrėtusieji. Izoliacijoje yra 142 asmenys: 31 – didelės rizikos, turėję sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu, 111 – mažos rizikos, grįžę iš COVID-19 ligos paveiktų šalių.

Imunitetą turi trečdalis

Šiuo metu jau paskiepyta 27,9 procento rajono gyventojų. Pridėjus 1596 jau persirgusius žmones, galima daryti išvadą, jog daugiau negu trečdalis – 33,3 procento rajono gyventojų jau turi imunitetą. Rezultatai būtų dar geresni. Tačiau jų pasiekti sutrukdė ta savaitė, kai regionams ir rajonams turėjusios atitekti vakcinos buvo paskirtos Vilniui.

Šią savaitę prasideda 55 ir vyresnių rajono gyventojų vakcinacija. Kitą savaitę registruotis skiepytis galės 45 ir daugiau metų sulaukę rajono žmonės.

„Patys išbandėme sistemą, – sakė E. Ūksas. – Kadangi esame jaunesni negu 55 metų, šią savaitę mums prisiregistruoti nepavyko. Bet supratome, jog sistema veikia gerai. Registruotis galima iki gegužės 17 dienos internetu. Kas neturi galimybių registruotis internetu, sulauks pagalbos seniūnijose ir bibliotekose, gali kreiptis į socialinius darbuotojus.“

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovė Danutė Laivienė papildė, jog prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys gali ateiti skiepytis ir neužsiregistravę.

Pastaruoju metu vakcinavimas vyksta greičiau ir sklandžiau, nes pakanka nuskenuoti asmens dokumentą, ir duomenys užfiksuojami bei automatiškai patenka į duomenų bazę.

Kaip informavo savivaldybės gydytojos pareigas laikinai einanti Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė, šiuo metu rajone yra tik AstraZenekos vakcinos likučių. Šią savaitę rajonas turėtų gauti 528 dozes „Pfizer“ ir 300 dozių „Jonson&Jonson“ vakcinos.

Vis daugiau mokinių grįžta į klases

Nuo gegužės 10 dienos į klases turėjo grįžti penktųjų – vienuoliktųjų klasių mokiniai. Kaip informavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė, nuo pirmadienio į klases Elvyravos, Liolių, Kelmės „Aukuro“ pagrindinėse mokyklose, „Kražantės“ progimanzijoje, Kražių ir Šaukėnų gimnazijose grįžo 152 rajono mokiniai.

Kontaktiniu būdu mokosi atskiros klasės, kurių 60 procentų tėvų sutiko, kad vaikams būtų atliekami testai. Kol kas visų mokinių testų atsakymai buvo neigiami, išskyrus vieną atvejį „Kražantės“ progimnazijoje.

Kadangi savivaldybėje susirgimų skaičius viršija 200 šimtui tūkstančių gyventojų, reikės testuoti ir pradinukus. Jų yra apie 800. I. Janušienės manymu, bent 500 tėvų turėtų sutikti, kad vaikai būtų testuojami.

Abiturientų dauguma paskiepyti, todėl jiems testuotis nereikės.

Mokyklose bus taikomas hibridinis mokymas. Dalis mokinių mokysis mokykloje, dalis nesutikusių testuotis stebės pamokas iš namų.

Konferencijoje kalbėję savivaldybės atstovai stebėjosi kai kurių reikalavimų nelogiškumu. Kodėl pamokas lankantiems vaikams iki šešiolikos metų būtina testuotis, o Galimybių pasas leis jiems lankytis visur nesiskiepijus ir nesitestavus. Kodėl klasėse mokiniai gali mokytis, o neformalus švietimas meno ir sporto mokyklose, kur kaip tik gerokai mažiau kontaktų, būtinai privalo vykti lauke.

Tai pastebėję mokinių tėvai jau renka parašus ir reikalauja atšaukti nelogiškus, tėvus ir vaikus apsunkinančius reikalavimus. Savo argumentus jie grindžia ir tuo, kad testavimas pareikalaus daug biudžeto lėšų.