Savivaldybė mirusiąją prikėlė iš kapų

Autorės nuotr.
Savivaldybės Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos posėdyje ketinta peržiūrėti mirusio asmens būklę, bet pradėjus aiškintis sitauciją, pateiktas atsiprašymas dėl nesusipratimo.
Jakiškių kaime (Joniškio rajonas) gyvenanti Emilija Davolienė patyrė šoką, kai vasario pradžioje gavo raštą iš Joniškio rajono savivaldybės, kad bus svarstomas klausimas dėl jos globojamos neveiksnios sesers būklės peržiūrėjimo. Viskas būtų kaip ir suprantama, bet... sesuo mirusi prieš metus. Savivaldybės administracija, pasiaiškindama redakcijai dėl tokio nesusipratimo, atsiprašo gyventojos E. Davolienės.

Emilijos Davolienės sūnus, kuris pats ir rūpinosi prieš metus tetos laidotuvėmis, redakcijai pasakojo, kad mama jautėsi labai nemaloniai, kai iš Joniškio rajono savivaldybės administracijos gavo laišką, keliantį jos seserį iš kapų.

Rašte informuojama, kad: „Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl Jūsų globojamo asmens Emilijos Grigaliūnaitės, teismo sprendimu pripažintos neveiksnia tam tikroje srityje, būklės peržiūrėjimo praėjus vieneriems metams nuo Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos sprendimo priėmimo dienos. Komisijos posėdis vyks 2021 m. vasario 18 d. 9 val. nuotoliniu būdu. Apie komisijos priimtą sprendimą informuosime jus papildomai.“

Į redakciją atvykęs E. Davolienės sūnus ištraukė ir kitą dokumentą – Respublikinės Šiaulių ligoninės medicininį tos pačios moters mirties liudijimą, 2020 metų vasario 21 dieną, tai yra – beveik prieš metus laiko – išduotą artimiesiems. Tiesa, nesutampa vardai – viename dokumente moteris vadinama Elena, kitame – Emilija, tačiau pavardė – ta pati ir gyvenamoji vieta – ta pati, nurodyta Jakiškių kaime Dvaro gatvėje, tad nekyla abejonių, kad abiejuose raštuose – ir mirties liudijime, ir savivaldybės atsiųstame dokumente – nurodomas tas pats asmuo.

„Aš mamai padėjau rūpintis sesers laidotuvėmis. Pats laksčiau po savivaldybę, tame pačiame Socialinės paramos ir sveikatos skyriuje mums išmokėjo mirties atveju skiriamą išmoką. O štai dabar, vėl iš to skyriaus ateina raštas apie posėdį dėl tetos neveiksnumo peržiūrėjimo. Ką jie žada peržiūrėti? Kaip liko nefiksuotas jos mirties faktas? Ji tebėra gyventojų statistiniuose duomenyse?“ – klausė žmogus.

Savivaldybės administracija redakcijai pateikė tokį paaiškinimą ir atsiprašymą: „Informuojame, kad Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija (toliau – komisija) du kartus iš eilės privalo peržiūrėti neveiksniais tam tikroje srityje pripažintų asmenų būklę. Elenos Grigaliūnaitės būklė komisijoje pirmą kartą buvo svarstyta 2019-12-23, todėl antrą kartą planuota peržiūrėti 2021-02-18.

Labai apgailestaujame, kad dėl skyriaus specialistų neatidumo įvyko šis nesusipratimas. Tačiau atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad karantino metu skyriaus darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, todėl patikrinti visų duomenų registrų tiesiog neturėjo galimybės. Rašant Grigaliūnaitės vardą tekste įsivėlė techninė klaida. Nuoširdžiai atsiprašome artimųjų ir apgailestaujame dėl šio įvykio. Ačiū už supratimą.“