Motinos dienai – 13 išlankstytų gulbių

Dienos centro nuotr.
Trylika pačios pagamintų popierinių gulbių Kunigiškių vaikų dienos centro auklėtiniams išdalins mokytoja Dalia Balčiūnienė, kad vaikai galėtų pasveikinti savo mamas.
Karantino metu neveikiančio Kunigiškių bendruomenės (Radviliškio rajone) vaikų dienos centro „Giliukai“ vaikai per Motinos dieną neliks nepasveikinę savo mamų.
Jie mamoms įteiks centro vadovės sukurtas dovanėles.

Išlankstė 13 gulbių

Kūno kultūros mokytojos, vaikų dienos centro darbuotojos Dalios Balčiūnienės, kuri yra ir Kunigiškių kaimo bendruomenės pirmininkė, namai šiomis dienomis paskendę popierių skiautėse.

Mokytoja iš jų kuria įvairaus dydžio ir spalvų popierines gulbes. Jas vaikai pasiims iš vadovės ir įteiks mamoms per Motinos dieną.

Origamio lankstiniai ir nesudėtingi rankdarbiai karantino metu yra ir tarp nuotolinių užduočių centro vaikams. Jas mokytoja išsiuntinėja „Giliukų“ auklėtiniams.

„Kol dar nebuvo paskelbtas karantinas, su vaikais buvome prilankstę 28 velykinius zuikius, kuriuos ketinome nuvežti ir padovanoti Polekėlės globos namų seneliams. Nespėjome.

Tačiau likusius lankstinukus sugalvojau panaudoti tikslingai. Ėmiausi lankstyti popierines gulbes, kad vaikai jomis galėtų pradžiuginti savo mamytes“, – apie sumanymą pasakojo D. Balčiūnienė.

Mokytoja skaičiuoja: jai prireiks išlankstyti 13 gulbių, nors vaikų dienos centrą lanko 20 socialiai remtinų šeimų vaikų. Mažiau paukščių reikės dėl to, kad į centrą ateina ir po kelis tos pačios šeimos brolius ir seseris nuo 4 iki 14 metų amžiaus.

Antradienį didžioji dalis išlankstytų popierinių paukščių jau buvo nuneštos į bendruomenės namus. Į juo po vieną mokytoja kvies vaikus ir, jiems ištraukus burtus, įteiks po lankstinį.

Burtų, anot D. Balčiūnienės, reikės dėl to, kad niekam nebūtų skriaudos, mat, vienos gulbės yra didesnės, kitos mažesnės, vienos rožinės, kitos melsvos ar žalios.

Bendruomenės pirmininkei apmaudu, kad žlugs graži jų tradicija mamas pasveikinti pačių surengtu koncertu, po kurio visi susiburdavo prie bendro vaišių stalo su tortais, kava, arbata.

„Gražu būdavo žiūrėti, kaip mūsų vaikai dainuoja, šoka. Turime pasiuvę jiems rūbų, sijonukų šokėjoms. Būdavo, gaunam labdaros, ir pritaikom iš jos kokį naują sceninį rūbelį“, – pasakoja pedagogė.

Vaikams – maisto paketai

Po pamokų į dienos centrą sugužėdavę vaikai anksčiau čia gaudavo ir šilto maisto – jo iš nupirktų pusfabrikačių pagamindavo centro darbuotojos.

Centrui nemažai pasitarnaudavo ir juos neretai sušelpdavęs „Maisto bankas“, pasidalindavęs produktais, kurių galiojimo laikas jau būdavo „ant ribos“.

„Mums jis tikdavo – išdalini vaikams tą pačią dieną, prieš einant namo pašildai arbatos su sausainiais, apdalini bananais, apelsinais. Ir visiems būdavo gerai“, – sako mokytoja, pati kartu su vaikais ne kartą dalyvavusi „Maisto banko“ rengiamose akcijose.

Dabar centro darbuotojos kartą per mėnesį vaikams suruošia po sauso davinio paketą iš sūrio, dešros, vaisių, sulčių. Suruošti jį dažniau nepavyksta, nes vienam vaikui maistui per dieną yra skiriama tik 0,70 euro.

Maisto produktus perka iš Šiaulėnuose esančios parduotuvės, nes Kunigiškiuose maisto prekių asortimentas yra skurdesnis.