Pasiskiepijęs politikas dirba klinikoje

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Politikas Gintaras Damalakas teigia, kad dirbdamas klinikos „Saulenė“ direktorės pavaduotoju, veža socialinėse įstaigose paimtus COVID–19 testų mėginius, tad turi padidintą galimybę užsikrėsti koronavirusu.
Žiniasklaidoje pasklidus informacijai apie Šilalėje be eilės pasiskiepijusius verslininkus, viešojoje erdvėje pasirodė komentarai, kad ir Joniškyje skiepą gavo verslininkas, rajono Tarybos narys Gintaras Damalakas. Jis pats paaiškina buvęs paskiepytas, nes dirba klinikos „Saulenė“ direktorės pavaduotoju ir veža socialinėse įstaigose paimtus COVID–19 testų mėginius į laboratorijas, tad turi padidintą riziką užsikrėsti koronavirusu.

Pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą į Joniškio rajono tarybą išrinktas Gintaras Damalakas pirmąją vakciną su medikais gavo praėjusį penktadienį, sausio 8 dieną. Jis pats – ne medikas, tačiau dirba klinikos administracijoje. Jo žmona gydytoja Jurgita Damalakienė, vienoje Šiaulių apskrities rajono ligoninėje dirbanti tiesiogiai su pacientais, yra ir Joniškio „Saulenės“ klinikos direktorė. Ji buvo paskiepyta dar su pirmąją skiepijimo banga 2020 gruodžio 30 dieną ir apie tai viešas įrašas paskelbtas minėtos klinikos socialinio tinklapio profilyje.

Joniškio ligoninės, kuriai pavesta organizuoti skiepijimą, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Martynas Gedminas „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad vykdant Joniškio medikų skiepijimo nuo COVID-19 etapą, buvo paprašyta sveikatos priežiūros įstaigų pateikti savo darbuotojų sąrašus pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytas prioritetines grupes.

„Gavus atskirų įstaigų vadovų patvirtintus sąrašus, juos įtraukėme į bendrą mūsų sąrašą, pagal kurį buvo priimami žmonės ir atskirai informacijos netikrinome. Todėl negaliu plačiai komentuoti jūsų užduotų klausimų. Dėl jų geriausia kreiptis į pačią įstaigą ir jos darbuotojus,“ – sakė M. Gedminas.

„Šiaulių krašto“ apie gautą skiepą paklaustas pats politikas G. Damalakas informaciją patvirtino. Jokio galimo naudojimosi padėtimi jis nemato, nes dirba UAB „Saulenė“ klinikos direktorės pavaduotoju ir pastaruoju metu sako susiduriantis su padidinta rizika susirgti COVID–19.

„Su medicinos sesute važinėju po rajono senelių namus, globos namus, įvairias socialines įstaigas, kur atliekami COVID–19 testai. Einame kartu, apsirengę vienkartiniais chalatais, su guminėmis pirštinėmis, respiratoriais. Sesutė ima mėginius, aš juos supakuoju ir vežu į laboratorijas mūsų poliklinikoje arba į Šiaulius. Aš tikrai nebūčiau skiepijęsis, bet dalyvauju tame procese, vežioju mėginius, kuriuos ištyrus jau būta atvejų, kai žmonės sirgo koronavirusu, tad turiu padidintą riziką. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad mūsų „Saulenės“ klinikoje dar nė vienas gydytojas koronavirusu nesirgo“, – paaiškino G. Damalakas.

„Rudenį, gal lapkritį, buvo imami COVID-19 testai. Visi 58 darbuotojai pasitikrino. G. Damalakas buvo kartu su slaugytoja, pildė dokumentus“, – patvirtino Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė Raimonda Doviltienė. Tą patį kalbėjo ir Joniškio parapijinių senelių namų „Santara“ atstovė.