Kurtuvėnai džiaugiasi eglute ir kalendoriumi

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Šventės Kurtuvėnų miestelyje akimirka.
Gruodžio 11 dieną Šiaulių rajono Kurtuvėnų miestelyje įžiebta Kalėdų eglutė į šventę sukvietė ne tik miestelio, parapijos gyventojus, aktyvius bendruomenės narius, bet ir daug svečių iš Šiaulių miesto bei kitų Šiaulių rajono vietų.

Šventei ruoštasi iš anksto – Bubių seniūnija, vadovaujama seniūno Vytauto Slabio, organizavo eglutės atvežimą ir pastatymą, kalėdiniam medeliui nupirkta naujų girliandų bei saldžių dovanėlių vaikams bei šventiniai fejerverkai.

Eglutei papuošti naudoti ir pačios miestelio bendruomenės ankstesniais metais kurti žaislai. Kurtuvėnų bendruomenė, vadovaujama Jurgitos Bartkuvienės, prie šventės prisidėjo organizuodami palapines ir gardžių vaišių – svečiams buvo patiekta Zoselės Kalnikienės Kurtuvėnų smuklėje išvirta kakava ir bendruomenės nupirktų saldumynų.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kurtuvėnų salės renginių organizatorė, miestelio mėgėjų teatro režisierė Ramunė Mikėnienė rūpinosi, kad šventėje visiems būtų linksma ir prie Kalėdinės eglutės nereikėtų nuobodžiauti.

Šventės programoje pakviesti dalyvauti šokių studijos „Penklinė“ ir Šiaulių „Romuvos“ bei „Saulėtekio“ gimnazijų šokėjai ir jų vadovė Ligita Makarienė į Kurtuvėnus atvykusi drauge su simpatišku Seniu Smegeniu, kurio personažą sukūrė kurtuvėniškė Stefanija Volbikiene.

Prie šventės prisidėjo ir Kurtuvėnų regioninio parko direkcija – Kalėdų senelis su įspūdinga lazda ir maišu dovanų atvyko iš Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, vadovaujamos Rimvydo Tamulaičio.

Šventės metu Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius Dyglys pristatė ir unikalią dovaną Kurtuvėnų parapijos žmonėms – 2022 metų Kurtuvėnų kalendorių. Tai puikiai ir kokybiškai išleistas 12 puslapių leidinys, kuriame – parapijos klebono palinkėjimas tikintiesiems. Kalendoriuje spausdinamos puikios pedagogo, poeto, kurtuvėniškio Algirdo Kontrimo nuotraukos su Kurtuvėnų miestelio ir apylinkių vaizdais įvairiais metų laikais.

Kalendorius, kuriame ne tik valstybinės šventės, bet ir svarbiausi Kurtuvėnų parapijos atlaidai – tai Kurtuvėnų klebono Mariaus Dyglio dovana savo parapijiečiams.