Šventės: elektrą taupys, eglė ir papuošimai kainuos brangiau

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiais metais Kalėdų eglė ir jos papuošimai kainuos brangiau, tačiau švies trumpiau.
Šalies miestai ir miesteliai jau planuoja Kalėdų švenčių išlaidas. Nors augant energijos kainoms daugelyje savivaldybių įjungti „taupymo režimai“, šventiniams papuošimams Šiauliai netaupys.

Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė informavo, kad šiais metais visoms šventinėms iniciatyvoms įgyvendinti skirta 73,8 tūkstančio eurų. Lyginant su praeitais metais, kalėdinių ir naujametinių iniciatyvų, kurios apima Kalėdų eglę, kalėdinius tūrinius akcentus, lauko parodą, šventinius renginius, bendra sąmata šįmet didėja maždaug 8 procentais.

Anot Kultūros centro vadovės, pagrindinė miesto eglė ir jos puošyba brangsta penktadaliu. Jai šiais metais ketinama skirti daugiau nei 30 tūkstančių, kai pernai pakako maždaug 24 tūkstančių. D. Bačiulė perspėjo, kad dėl nuolat kintančių prekių ir paslaugų kainų galutinė suma dar gali koreguotais.

Nors Šiaulių miesto savivaldybė prašo miesto gyventojų iki lapkričio 10 dienos padovanoti 10-15 metrų aukščio eglių, jos miestą puoš kitose vietose, o ne Prisikėlimo aikštėje. Čia bus statoma surenkama karkasinė eglė.

„Visų šviečiančių akcentų pagrindas LED diodai, kurių veikimui reikalingos nedidelės elektros sąnaudos. Tačiau suprasdami esamą situaciją svarstome trumpinti minėtų kalėdinių dekoracijų apšvietimo laiką, jas įjungiant, tarkime nuo 16.30 iki 24 valandos. Kalėdinių dekoracijų statymo laikas bei pasidžiaugimas jomis per šventinį laikotarpį, taip pat, galėtų trumpėti. Vietoje 6 savaičių šiauliečius ir miesto svečius šventiniai akcentai džiugintų tik 4 savaites“, – komentavo Kultūros centro direktorė.

Taip pat svarstoma trumpinti ir Prisikėlimo aikštėje esančio apžvalgos pastato veikimo laiką, duris atveriant tik savaitgaliais. Viliamasi, kad toks taupymo planas gali sumažinti apie 20 procentų suvartojamos elektros energijos sąnaudų.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė paaiškino, kad bus taupoma eglę įžiebiant vėliau, nei įprastai.

Kalėdinį miesto gatvių apšvietimą (saulutes) miesto gatvėse planuojama įjungti tik švenčių dienomis.