Kalėdų eglę įžiebė „saugi“ žmonių minia

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šventinis Kalėdų eglės įžiebimas į Prisikėlimo aikštę sutraukė minią renginių išsiilgusių žmonių. Jų srautų niekas nereguliavo.
Šeštadienio vakarą Šiauliuose įžiebta kalėdinė eglė ir šviečiančios šventinės dekoracijos. Šventinis renginys sutraukė minią žmonių. Atsakomybę už riziką pandemijos laikotarpiu, organizatoriai paliko patiems gyventojams.

Sužibo šventinė eglė ir dekoracijos

Eglės įžiebimo renginio metu miestiečiams buvo parodyta specialiai renginiui sukurta muzikinė pasaka „Kalėdų berniukas“, koncertavo grupė „Lemon Joy“. Pažiūrėti šventinio renginio į aikštę suplūdo minia renginių išsiilgusių miestiečių.

Muzikinę pasaką kūrė beveik pusantro šimto vaikų ir jaunuolių iš „Lauros studijos“ ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“, prie jaunimo jungėsi ir grupė senjorų iš Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblio „Kalatinis“.

Pasakos personažus vaidino Laura Remeikienė, Agnė Michalenkovaitė, Modestas Vaitkevičius, Romaldas Trijonis, Vilija Krausienė. Pasibaigus pasakai kartu su Kalėdų senelių įžiebta šventinė eglė.

Iki gruodžio 15 dienos aikštėje veiks Kalėdų paštas, eksponuojama kolekcininko Petro Kaminsko paroda.

Visą šventinį laikotarpį Prisikėlimo aikštėje nuotaiką kurs skambanti kalėdinė muzika, o prekybos nameliuose bus galima įsigyti puodelį garuojančios kavos ar arbatos bei įvairiausių skanumynų.

Atsakomybę palieka patiems gyventojams

Ne tik dalį Šiaulių, bet ir šalies žmonių nustebino miesto užmojai koronaviruso pandemijos sąlygomis į kalėdinės eglės įžiebimą sutraukti minias žmonių ir nesiimti jokių saugumo priemonių. Didelėje minioje tik pavieniai asmenys dėvėjo medicinines apsaugos kaukes.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė nuolat spaudos konferencijose kviečia gyventojus laikytis saugumo priemonių, vengti didelių susibūrimų. O ypač ragino atkreipti didžiulį dėmesį į apsaugos priemones, vengti būtinų kontaktų naujos koronaviruso mutacijos keliamos grėsmės akivaizdoje – neprarasti budrumo, neatsipalaiduoti.

Paprašyta įvertinti didelės minios susibūrimo grėsmę šventiniame renginyje, departamento vadovė aiškino, kad renginiai lauke nėra draudžiami, kiekvienas žmogus turi pats įvertinti jam kylančias rizikas ir elgtis atsakingai.

Paklausta apie renginio organizatorių atsakomybę, S. Abromavičienė šyptelėjo: „Gal palikime šį atsakymą patiems organizatoriams. Priemonės yra taikomos visiems vienodos. Kviesti gyventojus, tačiau laikytis visų saugumo reikalavimų“.

Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė tikino, kad susirinkusieji minioje buvo saugūs.

Kaip ji tai nustatė?

„Pati dalyvavau, mačiau, kad kiti žmonės dėvėjo kaukes, laikėsi atstumų, nesibūrė vieni prie kitų. Visi, kurie ėjo, įvertino savo situaciją ir pasiruošė tam“, – sakė D. Kinčinaitienė.

Kodėl aikštėje nereguliavo žiūrovų srautų, atsakyti negalėjo.

Rugsėjį po „Šiaulių dienų“ renginių sergamumas COVID-19 šovė į viršų ir greit pralenkė visas savivaldybes, išskyrus Klaipėdą. Jei to paties sulauksime ir šįkart, ar organizatoriai prisiims atsakomybę?

„Manau, kad kiekvienas prisiima atsakomybę už save. Mes visada kviečiame saugiai dalyvauti renginiuose“, – sukosi iš padėties D. Kinčinaitienė.

Nauja-sena Kalėdinė eglė

Šiais metais miestiečius ir svečius džiugins taip pat kaip ir pernai papuošta Kalėdų eglė. Ją dabina apie 1 400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulų ir daugiau nei 200 dekoratyvinių įvairių formų ir spalvų žaisliukų. Šalia šviečia 14 tūrinių dekoracijų. Nuo pernykštės šventinė eglė skiriasi tik tuo, kad dažnesniu intervalu dekoracijų spalvos.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas socialiniuose tinkluose aiškino, kad esą tai miestiečiai pageidavo tokios pat eglės, kaip pernai. Taip taupomos lėšos.

Iš tiesų, viskas daug paprasčiau, o ir pinigų nei kiek nesutaupoma. Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė pasakojo, kad dar pernai pries šventes eglutės puošimo paslauga buvo nupirkta dviems metams. Šiais metais eglės papuošimas kainavo 23 tūkstančius eurų, panašiai tiek pat, kaip ir pernai. Dar 9 tūkstančius eurų sumokėta už tūrinius šviečiančius objektus. Kitais metais bus vykdomas naujas paslaugos pirkimas.

O eglės įžiebimo renginys su muzikine miesto kolektyvų sukurta muzikine pasaka ir populiarios grupės koncertu miestui atsiėjo 7550 eurų.

Naujus metus sutikti, o senus palydėti kvies ir naujametis fejerverkas, kurį stebėti šiauliečiai bus raginami iš savo namų kiemų. Šį kartą organizatoriai, siekdami riboti žmonių srautus, kol kas tikslios fejerverkų leidimo vietos neatskleidžia.

Kultūros centro vadovė žadėjo fejerverko vietą atskleisti prieš pat Naujųjų metų sutikimą, tačiau akcentavo, kad tai tikrai nebus prie šventinės eglutės. Be to, fejerverkas bus trumpas. Kainuos miestui apie 2 tūkstančius eurų.