Kelmiškiai bus skiepijami tik gydymo įstaigose

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Praėjusių metų balandžio mėnesį prie Kelmės kultūros centro nutįsdavo skiepytis norinčiųjų eilės. Dabar, kai paskiepyti daugiau kaip du trečdaliai rajono gyventojų, vakcinuotis norinčiųjų antplūdžio nėra.
Kelmės kultūros centre įkurdintame Vakcinavimo centre gyventojai bus skiepijami tik šią savaitę. Paskutinė jo darbo diena – penktadienis. Nuo kitos savaitės miesto ir rajono gyventojai bus skiepijami tik gydymo įstaigose.

Uždaromas vakcinacijos centras

Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, vakcinavimo centras tapo nebereikalingas, nes į jį pastaruoju metu ateidavo tik vienas kitas žmogus.

Jis buvo būtinas, kol vyko masinė gyventojų vakcinacija. Reikėjo didesnių patalpų, kad būtų išlaikomi atstumai tarp žmonių. Turėjo būti įrengtos skiepijimo kabinos ir salė, kur paskiepytieji galėtų pasėdėti keliolika minučių, kad įsitikintų, jog nėra blogo poveikio.

Paskiepyta 69,4 procento gyventojų

Dabar jau paskiepyta 69,4 procento Kelmės rajono gyventojų. Norintys pasiskiepyti sustiprinamąja doze arba iki šiol neskiepyti, bet nusprendę pasiskiepyti gyventojai Kelmėje galės kreiptis į Pirminės sveikatos priežiūros centrą, Bendrosios praktikos gydytojų centrą, privačią polikliniką „Vita sana“, Tytuvėnuose – į pirminės sveikatos priežiūros centrą, Užventyje į A. Jokšo pirminės sveikatos priežiūros centrą, Kražiuose ir Šaukėnuose – į ambulatorijas.

Praėjusio pirmadienio, sausio 10 dienos duomenimis, Kelmės rajone paskiepyta 17 233 gyventojai.

Iki šiol aktyviausiai skiepijosi jaunimas. 35 – 44 metų amžiaus grupei priklausančių gyventojų pasiskiepyta 95,8 procento. Šis rodiklis keliolika procentų lenkia Lietuvos vidurkį.

Antri pagal aktyvumą 25 – 34 metų amžiaus žmonės, kurių paskiepyta 83,8 procento ir dešimčia procentų daugiau negu Lietuvos vidurkis.

Treti – 70–74 metų žmonės. Jų apskiepyta 88,1 procento. Ketvirti – 65–69 metų amžiaus žmonės, kurių paskiepyta 79,7 procento. Penkti – 55 – 64 metų amžiaus žmonės. Jų paskiepyta 79,5 procento.

45–54 metų amžiaus grupėje paskiepyta 79 procentai rajono gyventojų.

75–79 metų amžiaus grupėje paskiepyta 72 procentai, vyresnių negu 80 metų – 71 procentas žmonių.

Bendrą vakcinuotų žmonių procentą mažina vangus vaikų, paauglių ir jaunimo iki 24 metų skiepijimosi tempai.

16–24 metų žmonių paskiepyta 66,9 procento, 12–15 metų vaikų – 24,7 procento, 5–11 metų – 0,9 procento.

Mobilusis punktas dar veikia

Mobilusis punktas Naudvaryje, kur gyventojai gali testuotis ir įsitikinti, ar neserga COVID-19 ir jo atmainomis, dirba tokiu pat grafiku kaip ir anksčiau.

Norinčiųjų testuotis netrūksta. Tačiau dabar dažnas žmogus, pajutęs į koronavirusą panašius simptomus, pirmiausia nusiperka taip vadinamą greitąjį COVID-19 testą ir savarankiškai pasitikrina, ar neserga korona. Jeigu atsakymas – teigiamas, tuomet registruojasi PGR testui mobiliajame punkte.

Užsikrėtimų daugėja, tačiau ligoninės neprireikia

Nuo praėjusių metų gruodžio 21 dienos Kelmės ligoninėje nebeliko taip vadinamo kovidinio skyriaus. Dabar užsikrėtusieji ir sunkiai sergantys Kelmės rajono gyventojai gydomi Šiaulių ligoninėje. Tačiau, pasak medikų, pastaruoju metu dauguma serga lengvesne, slogai prilygstančia COVID-19 forma.Tad retam užsikrėtusiam prireikia ligoninės. Hospitalizuoti tik keli vyresnio amžiaus rajono gyventojai.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėja Alma Mackevičienė, po Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių vėl atsirito nauja užsikrėtimų COVID-19 banga. Nemažai atvejų – įvežtiniai. Mat, iš užsienių šventėms sugrįžo šeimų nariai, giminaičiai. Buvo daug kontaktų. Padaugėjo ir užsikrėtimų.

Židinių Kelmės rajone nenustatyta. Matyt, tam turėjo įtakos mokinių atostogos. „Yra sergančių mokyklinio amžiaus vaikų, tačiau jie užsikrėtę šeimose. Apskritai, 50 – 60 procentų susirgimų plinta būtent šeimose“, – tvirtina A. Mackevičienė.

Praėjusį savaitgalį rajone užfiksuoti 33 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Sausio 10-ąją, pirmadienį nustatyti dar 29 užsikrėtusieji. 18 iš jų užsikrėtė šeimose, 11 nežinomomis aplinkybėmis.

Per keturiolika pastarųjų dienų šimtui tūkstančių gyventojų Kelmės rajone tenka 555,9 susirgimai. Pagal šiuos rezultatus rajonas – dešimtas Lietuvoje. Taigi, situacija nėra bloga.

Šiuo metu serga 118 rajono gyventojų. Šiemet COVID-19 dar nepareikalavo nė vienos gyvybės.

Nuo pandemijos pradžios mirė 108 žmonės. COVID-19 sirgo 2967 rajono gyventojai.