Dalis kelmiškių jau paskiepyti antrąkart

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Šaukėnų seniūnas Algimantas Šukys, persirgęs COVID-19, kuris komplikavosi į abiejų pusių plaučių uždegimą, sako, jog žymiai, paprasčiau pasiskiepyti negu įveikti ligą, su kuria teko kovoti visą mėnesį, ir kurios pasekmės silpnumu, sunkiu kvėpavimu pasireiškia iki šiol.
Vasario viduryje Kelmės rajoną turėtų pasiekti 544, o vasario 22 -ąją – dar 1096 dozės vakcinos nuo COVID-19. Jomis bus skiepijami tie žmonės, kurie dar negavo antrosios vakcinos dozės ir mokytojai. Artimiausiu metu tikimasi paskiepyti ir apie tūkstantį vyresnio amžiaus žmonių.

„Mūsų senukai – atominiai“

Nors apie skiepus pasigirsta įvairiausių nuomonių, Liolių socialinės globos namų direktorius Erminijus Simonavičius sako, jog jo vadovaujamoje įstaigoje nei gyventojai, nei darbuotojai paskiepyti „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19, nepatyrė jokių neigiamų simptomų ir pasekmių.

„Mūsų senukai – atominiai, – sakė direktorius. – Nors daugelis jau garbaus amžiaus – 70, 80 ir daugiau metų, kurie sirgo, persirgo besimptome arba lengva COVID-19 forma. Nesirgę paskiepyti. Tačiau nė vienam vakcina nesukėlė kokių nors neigiamų pasekmių.“

Paskiepyti ir visi darbuotojai. Direktorius tvirtino dėl riboto bendravimo ne visų galėjęs paklausti, kaip jaučiasi paskiepyti. Tačiau nebuvo atvejo, kad darbuotojas neateitų į darbą. Vadinasi, visi jautėsi normaliai.

Paskiepytas ir pats direktorius. „Šiek tiek skaudėjo tik dūrio vietą, aplink kurią buvo kiek patinę audiniai, jokių kitokių nemalonių simptomų nejaučiau“, – tvirtino E. Simonavičius.

Geriau pasiskiepyti negu sirgti

Šaukėnų seniūnas Algimantas Šukys patyrė, ką reiškia sirgti koronavirusu. Todėl šimtu procentu įsitikinęs, jog geriau pasiskiepyti negu persirgti šia liga.

COVID-19 seniūną kankino nuo praėjusių metų lapkričio 26-osios iki gruodžio 24 dienos. Liga komplikavosi. Išsivystė abiejų pusių plaučių uždegimas. Ambulatorijos gydytoja iškvietė greitąją pagalbą. Tačiau į ligoninę nepaguldė. Tuo metu buvo pats „kovido“ pikas. Ligoninių infekcinių ligų skyriai perpildyti. Auskultuojant paaiškėjo, jog ligonis pats dar visai neblogai kvėpuoja, patarė vartoti šeimos gydytojos paskirtus antibiotikus ir išleido namo.

„Gal ir gerai, kad neguldė?, – šiandien svarsto ligos pasekmes dar tebejaučiantis seniūnas. – Susirgo ir žmona. Vaikai negalėjo lankyti. Atveždavo tik maisto ir padėdavo prie durų. Nelengva buvo iškęsti visą mėnesį neišeinant iš namų. Žmona turi savo verslą – maisto prekių parduotuvę. Tuo metu, kai sirgome, sumažėjo į jos parduotuvėlę užsukančių klientų. Žmonės, matyt, bijojo užsikrėsti.“

Nuo seniūnijos atsiribojo ir tame pačiame pastate įsikūrusio Šaukėnų kultūros ir amatų centro darbuotojai. „Tiesiog užsibarikadavome“, – juokais kalbėjo viena specialistė.

Anksčiau seniūnijoje sirgdavo po 7–8 žmones. Šiuo metu situacija gerėja. Visos seniūnijos teritorijoje serga tik vienas žmogus, du izoliuojasi.

Nemažai gyventojų užsikrėsdavo gydymo įstaigose. Dabar, kai paskiepyti visi medikai ir pacientai, tikimybė užsikrėsti gerokai sumažėjo.

Ateina mokytojų eilė

Kelmės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja, laikinai einanti ir savivaldybės gydytojos pareigas Reda Každailienė informavo, jog praėjusį pirmadienį anksčiausiai paskiepyti rajono medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai, senolius namuose lankantys socialinių darbuotojų padėjėjai jau gavo antrąją vakcinos dozę.

Pirmąsias „Pfizer“ farmacijos bendrovės pagamintas vakcinas kelmiškiai gavo sausio 6-ąją. Jomis buvo paskiepyti 129 ligoninės darbuotojai. Sausio 27-ąją jie jau buvo paskiepyti antrą kartą.

Sausio 13-ąją gauta 300 dozių siunta paskiepyti pirminės sveikatos priežiūros centrų, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų darbuotojai, vienuolika žmonių, kuriems reikalingos hemodializės ir du gyvenantys su transplantuotais organais.

Šios vakcinos užteko ir socialinės globos įstaigų darbuotojams bei gyentojams ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams.

Neskiepyti liko tik tie šių grupių atstovai, kurie persirgo COVID-19 ir nuo persirgimo dar nepraėjo 90 dienų.

Sausio 28-ąją gautos dar 84 dozės vakcinos. Jomis skiepyti Tytuvėnų pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai bei ligoniai, socialinių paslaugų centro, vaiko ir šeimos gerovės centro darbuotojai, vaikų dienos centrų, Vaiko teisių skyriaus darbuotojai, budintys globėjai, odontologai, ir dalis vaistininkų.Šią savaitę laukiama dar 90 dozių „Pfizer“ ir 100 dozių „AstraZeneca“ bendrovių vakcinos.

Jomis planuojama skiepyti pradinių klasių, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogus.

Vasario 15-ąją pažadėta dar 544 dozės, o vasario 22-ąją – 1096 dozės vakcinos.

Dalis vakcinų bus panaudota antrajam skiepui, kitomis bus skiepijami mokytojai, kurių amžius iki 55 metų. Manoma, jog skiepytis bus galima pakviesti apie tūkstantį vyresnio amžiaus kelmiškių.

Šeimos gydytojai renka informaciją apie savo pacientus, kuriems daugiau kaip 80 metų, vėliau rinks apie septyniasdešimtmečius ir tuos, kam per šešiasdešimt metų.

Kol kas šalia Kelmės, Naudvario kaime, įsteigtame mobiliajame patikros dėl COVID-19 punkte testuojami mokytojai. Kasdien paimama apie 80 mėginių. Punktas dirba tris dienas per savaitę. Pasak R. Každailienės, mokytojai privalės testuotis tol, kol visi nebus paskiepyti.