Audinių fermoje Pavartyčių kaime ramu

VMVT nuotr.
Nuolatos audinių ūkyje atliekami tyrimai COVID-19 nerodo – fermoje kol kas ramu.

COVID-19 židiniu tapusiame Radviliškio rajone, Pavartyčiuose įsikūrusiame audinių ūkyje situacija stabili, kontroliuojama. Pasak Romualdo Žukausko, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjo, šiuo metu gyvūnų kritimų skaičius padidėjęs ne nuo COVID-19 ligos, o susijęs su žema aplinkos temperatūra, kuri daugiausiai paveikė plazmocitoze užsikrėtusias audines.

Radviliškio rajono savivaldybėje paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija dėl UAB „Fur Farm LT“ Pavartyčių kaime laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19).

Pavartyčių kaime įsikūrusiame ūkyje, kuriame laikomi įmonėms UAB „Fur Farm LT“ priklausantys kailiniai žvėreliai, nuo 2020 metų gruodžio 31 dienos dėl kovido ligos nugaišo arba buvo nugaišinta 268 audinės. Šiuo metu kas vieną ar dvi savaites ligai stebėti iš ūkio atrenkama po kelis audinių mėginius COVID-19 tyrimams.

Nuo protrūkio pradžios Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje ištirtas 101 mėginys, nustatyta 11 COVID-19 ligos atvejų. Į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją sausio 19 dieną išvežtų paskutinių penkių nugaišintų audinių mėginių tyrimų rezultatų dar laukiama.

Kad greičiau būtų nustatyti koronavirusu užsikrėtusius gyvūnus, įmonės veterinarijos gydytojas papildomai atlieka audinių kraujo mėginių tyrimus greitaisiais testais. Paskutiniu laiku taikant šį tyrimo metodą teigiamų COVID-19 atvejų nenustatyta.

Šiame ūkyje auginama šiek tiek daugiau nei 54 tūkstančiai audinių.

Pasak Loretos Stirblienės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos, Pavartyčiuose padidėjusio sergamumo COVID-19 liga nėra, COVID-19 nebeserga nė vienas minėtoje fermoje dirbantis asmuo, naujų COVID-19 ligos atvejų nefiksuota nuo gruodžio 30 dienos.

SARS-CoV-2 viruso paveikto audinių ūkio veikla trečią savaitę yra apribota: draudžiamas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, ribojamas asmenų patekimas į ūkį. Audinių gaišenos, taip pat ir kailiams užmigdytos audinės arba iš jų gauti kailiai laikomi atskiruose šaldikliuose ūkio teritorijoje iki bus likviduota liga ir priimtas atskiras sprendimas dėl tolesnio kailių realizavimo ar apdirbimo.