Konservatoriai įteikė prašymą G. Nausėdai vetuoti biudžetą: kada kils protestai – tik laiko klausimas

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Konservatoriai prie savo darbo vietų plenarinių posėdžių salėje pasikabino lapelius su raginimu valdantiesiems „Nelaužykit žodžio“.
Konservatoriai trečiadienį įteikė Gitanui Nausėdai adresuotą daugiau nei 50 visuomeninių organizacijų atstovų pasirašytą prašymą vetuoti pritarimo Seime sulaukusį 2020 m. biudžeto projektą.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) išplatintame pranešime skelbiama, kad prašymą priėmė prezidento vyriausieji patarėjai Povilas Mačiulis ir Simonas Krėpšta.

Prašymą įteikusios konservatorių pirmininko pavaduotojos Monikos Navickienės teigimu, visuomenė jaučia, kad formuojant 2020 biudžetą liko neišgirsta, tad, tvirtina ji, tik laiko klausimas, kada šalyje kils protestai.

„Prieš biudžeto priėmimą apvažiavome visą Lietuvą. Daugybė žmonių jaučiasi neišgirsti. Pagrindinė problema – Vyriausybė, veikusi ekonomikos augimo metais, neįgyvendino jokių struktūrinių reformų, reikalingų Lietuvai ištrūkti iš vidutinių pajamų spąstų, o praėjusiais metais pradėta neapgalvota ir žalinga mokesčių reforma „Milijardas milijonui“ nulėmė kitų metų biudžeto išlaidų ir naujų mokestinių iniciatyvų chaotiškumą. Žmonės tai jaučia ir supranta. Jie dar neprotestuoja, bet tai tik laiko klausimas. Jeigu Prezidentas pasirašys, tikimės, kad jis žino tikrąją padėtį“, – sakė M. Navickienė.

Savo ruožtu kita konservatorė Gintarė Skaistė tvirtino, kad antradienį Seimo daugumos paramos sulaukęs biudžetas yra avantiūristiškas.

„2020 metų biudžeto stilius primena krizės nuojautoje avantiūristiškai rinkiminiais įsipareigojimais dosnią G. Kirkilo Vyriausybės vykdytą politiką. Kai vietoje to, kad ruoštumės numatomam ekonomikos sulėtėjimui, prisiimami nauji įsipareigojimai, kurių realus įgyvendinimas nukeliamas į metų pabaigą ar net į 2021 metus, kai dirbs naujas Seimas, ir nauja Vyriausybė. Tuo tarpu viešojo sektoriaus darbuotojų grupės: dėstytojai, slaugytojai, ugniagesiai, kultūros darbuotojai bei kiti ir vėl liko visiškai neišgirsti“, – teigė G. Skaistė.

Anksčiau šį mėnesį TS-LKD partijos Taryba įpareigojo Prezidiumą sudaryti grupę, kuri parengtų konkrečius 2021 m. Valstybės ir savivaldybių biudžeto formavimo principus, leidžiančius nuosekliai pasiruošti ekonomikos lėtėjimui ir įsipareigojimų vykdymui, kad Lietuvos žmonės būtų ramūs dėl savo ateities.

ELTA primena, kad Seimas antradienį galutinai pritarė kitų metų valstybės biudžetui.

Po priėmimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 85 parlamentarai, prieš – 48, susilaikė – 3. Seimo nariai prieš priimant biudžetą buvo pateikę 76 pasiūlymus.