Patvirtintas ūgtelėjęs Šiaulių rajono biudžetas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių rajono taryba patvirtino 2020 metų rajono biudžetą. Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rita Balčiuvienė informavo, kad šių metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžetas yra išskirtinis. O išsiskiria tuo, kad prognozuojamos pajamos net 3 milijonais didesnės nei 2019 metais. Rajono biudžete iš viso suplanuota per 47 milijonus eurų.

Dalis padidėjimo bus skirta viešojo sektoriaus darbuotojų 2020 metais pakilusiam darbo užmokesčiui, kurio didėjimą lėmė Lietuvos Respublikos Seimo sprendimai.

Finansų skyriaus vedėja teigė, kad šiais metais Savivaldybė didelį dėmesį skyrė Švietimo įstaigų pastatų būklei. Jai gerinti 2020 metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžete skirta per 900 tūkstančių eurų.

R. Balčiuvienė pristatė, kad daugiau lėšų skirta praktiškai visoms programoms. Savivaldybė ir toliau rems sveikatos priežiūros įstaigas. Nuostolingai veikiantiems medicinos punktams ir ambulatorijoms skirta 50 tūkstančių eurų, o dar 60 tūkstančių – medicinos įstaigų modernizavimui.
Penktadaliu daugiau skirta gatvių apšvietimui seniūnijose – tai leis prailginti gatvių apšvietimo laiką ir įjungti papildomas lempas.
Žvyro kelių tvarkymui iš savivaldybės biudžeto skirta 100 tūkstančių daugiau – iš viso 320 tūkstančių eurų.

Savivaldybė šiais metais numato vykdyti 27 Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės paramos finansuojamus projektus. Projektų vertė – beveik 5,7 milijonai, o Savivaldybės dalis – apie 2,4 milijono.
Šių metų sausio 1 dienai Savivaldybės ilgalaikiai finansiniai įsipareigojimai – paskolos ir įsiskolinimai už daugiabučių renovaciją – siekia beveik 4 milijonus eurų.

Posėdyje kalbėję politikai akcentavo, kad biudžete skirti pinigai – dar ne darbo rezultatas, o tik priemonė tikslui pasiekti, siūlė gerinti strateginį planavimą.
Opozicijos atstovai pasigedo "vizionieriškų" projektų, kurie padėtų rajonui vystytis ir paskatintų gyventojų skaičiaus augimą, nes tokių ramių biudžetų gali ir nebebūti.

Iš 23 Tarybos narių biudžeto nepalaikė 7 opozicijos atstovai, 1 nebalsavo.
 

Komentarai

PAMĄSTYKITE    Ant, 2020-02-25 / 09:44
Biudžetas tikrai gerokai didesnis, bet ne valstiečių gebėjimo valdyti dėka. Tai tik padidinti atlyginimai, ES lėšos projektams ir verslumas Vilniuje, Klaipėdoje. Kita Lietuvos dalis čia ne prie ko - ji tik vartotoja plius minus surenkanti tik apie 50 % savo biudžeto. Turint tokį biudžetą Šiaulių rajone tikrai trūksta idėjų gyventojų aplinkai pagerinti. Kur Sporto kompleksas? Kur baseinas? Kur investicija skatinanti sveiką gyvenseną ir sveiką aplinką? Visa Lietuva baigia žmonėms baseinus ir naujus sveikatinimo kompleksus pastatyti, o čia "gilus kaimas ir merdėjimas"! Tik džiaugiamasi ir imituojama, kaip "mes čia gerai darome ir dirbame". Na, taip, anekdotus, baikes ir bajerius laidyti gebėjimas yra. Gėda.
slaptas agentas    Tre, 2020-02-26 / 10:44

In reply to by PAMĄSTYKITE

Siūlote pamąstyti? Pamąstykime. Šiaulių rajone trūksta idėjų gyventojų aplinkai pagerinti? negi? skaičiuojame: Kairių miestelis - tiek darbų, kiek čia padaryta, sunku ir beįvardinti: dvi naujos aikštės, gatvių apšvietimas, nauji šaligatviai, asfaltuojamos gatvės, sporto kompleksas prie ežero, kokio pavydėtų bet kuris meistas, baigiamas. Mokyklos sporto salė bus remontuojama. Mažai? Tai dar pridėkime Kairių ežero pakrančių tvarkymo darbu. Einam toliau. Meškuičiai. Miestelio vaizdas - labai pasiekitė. Sikaičiuojame - centrinė aikštė puikiai renovuota. Parkas koks įrengtas - nuo infrastruktūros iki gėlynų. Dar mažai idėjų kažkasm, kam ne rajono gyventojai rūpi, o politinės intrigos. Stadiono administracinis pastatas. Sporto mokykla Kuršėnuose. Kultūros centras pagaliau baigtas renovuoti. Biblioteka reprezentacinėje vietoje kyla ir bus labai graži, šiuolaikiška ir sutvarkyta pati matomiausia Kuršėnų vieta. Gruževskių dvaras prikeliamas! Gruzdžiai kiek laiko merdėjo? O dabar pasirašoma sutartis po sutarties, kiek darbų padaryta - prisimenat gimnazijos sienas kas nors ar nebe? O miestelio centrinę aikštę? Ai, nebėra idėjų? Sporto komplekso? Baseino? O kur tada buvo ta valdančioji dauguma, kuri tingėjo įlipti į tą traukinį, kai Europa dalijo pinigus baseinams? Ko tada tylėjote? Baseinas yra lygiai už 5 kilometrų nuo Šiaulių rajono ribos. Kiek ten nuvykstate, kad galėtumėte sveikai gyventi? Politines vilkduobes patogiau rausti, nei darbus dirbti? Suprantama. Labai jau norisi politikuoti... ir neigti tai, ką žmonės akivaizdžiai mato. Vat čia tai tikra gėda!

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.