Patvirtintas ūgtelėjęs Šiaulių rajono biudžetas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių rajono taryba patvirtino 2020 metų rajono biudžetą. Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rita Balčiuvienė informavo, kad šių metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžetas yra išskirtinis. O išsiskiria tuo, kad prognozuojamos pajamos net 3 milijonais didesnės nei 2019 metais. Rajono biudžete iš viso suplanuota per 47 milijonus eurų.

Dalis padidėjimo bus skirta viešojo sektoriaus darbuotojų 2020 metais pakilusiam darbo užmokesčiui, kurio didėjimą lėmė Lietuvos Respublikos Seimo sprendimai.

Finansų skyriaus vedėja teigė, kad šiais metais Savivaldybė didelį dėmesį skyrė Švietimo įstaigų pastatų būklei. Jai gerinti 2020 metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžete skirta per 900 tūkstančių eurų.

R. Balčiuvienė pristatė, kad daugiau lėšų skirta praktiškai visoms programoms. Savivaldybė ir toliau rems sveikatos priežiūros įstaigas. Nuostolingai veikiantiems medicinos punktams ir ambulatorijoms skirta 50 tūkstančių eurų, o dar 60 tūkstančių – medicinos įstaigų modernizavimui.
Penktadaliu daugiau skirta gatvių apšvietimui seniūnijose – tai leis prailginti gatvių apšvietimo laiką ir įjungti papildomas lempas.
Žvyro kelių tvarkymui iš savivaldybės biudžeto skirta 100 tūkstančių daugiau – iš viso 320 tūkstančių eurų.

Savivaldybė šiais metais numato vykdyti 27 Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės paramos finansuojamus projektus. Projektų vertė – beveik 5,7 milijonai, o Savivaldybės dalis – apie 2,4 milijono.
Šių metų sausio 1 dienai Savivaldybės ilgalaikiai finansiniai įsipareigojimai – paskolos ir įsiskolinimai už daugiabučių renovaciją – siekia beveik 4 milijonus eurų.

Posėdyje kalbėję politikai akcentavo, kad biudžete skirti pinigai – dar ne darbo rezultatas, o tik priemonė tikslui pasiekti, siūlė gerinti strateginį planavimą.
Opozicijos atstovai pasigedo "vizionieriškų" projektų, kurie padėtų rajonui vystytis ir paskatintų gyventojų skaičiaus augimą, nes tokių ramių biudžetų gali ir nebebūti.

Iš 23 Tarybos narių biudžeto nepalaikė 7 opozicijos atstovai, 1 nebalsavo.