Ar supras žmonės „Busturo“ staigmeną?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Antradienį bendrovė „Busturas“ pranešė, kad nuo rugsėjo pirmosios vienu pagrindinių – 21 miesto autobusų maršrutu – kursuos maždaug trečdaliu mažiau dabar kursuojančių reisų. Priežastis – naujas Šiaulių miesto ir rajono savivaldybių susitarimas. Kadangi šis miesto autobusas suka į Ginkūnus, rajono teritoriją, ir būtent rajono savivaldybė pasiprašė mažinti reisų skaičių.

Apie reikšmingus pokyčius gyventojai informuoti rugpjūčio 24-ąją – likus savaitei iki jų. Argi ne staigmena?

Galima tik trūkčioti pečiais, kodėl Ginkūnų žmonėms Šiaulių rajono savivaldybė nutarė rugsėjo 1-osios proga įteikti tokią dovanėlę. Bene dažniausiai pasikartojantis leitmotyvas – trūksta pinigų. Ir su juo menkai pasiginčysi. O gal tai reveransas Kairių gyventojams, pas kuriuos kitas miesto autobusas – 1A – atvažiuoja kur kas rečiau?

Dovanėlę gaus ir dalis Gytarių mikrorajono Šiauliuose gyventojų. Gegužių gatvės atkarpoje tarp Lyros ir Tilžės gatvių centro kryptimi buvęs pagrindinis autobusas dabar praretinamas, o „Busturas“ tuos tarpus kamšys išradinėdamas dviratį.

Vietoj to, kad 21 autobuso maršrutas būtų paliktas su tokiu pat, kaip dabar, reisų skaičiumi, tik būtų nukreiptas, pavyzdžiui, į Ginkūnų kapines, miesto teritoriją, o, kai reikia, pagal tą patį susitarimą, suktų į Ginkūnus, „Busturas“ pranešė, kad „didžioji dalis šio maršruto reisų yra perplanuojama 17 maršrutui“.

Gyventojai siūlo 21 maršrutą sukti ir į Savanorių žiedą per neseniai nutiestą Pakruojo gatvę – ten, beje, pinigai įsisavinti teisingai: įrengtos stotelės, kuriose dabar niekas nestoja.

17 maršrutas, kaip žinia, irgi centro kryptimi važiuoja, tik daro lankstą per Lyros gatvę, o ne važiuoja tiesiai Tilžės gatve. Žmonėms teks keli pasirinkimai: derintis prie „apgenėto“ 21 autobuso arba paaukoti daugiau savo laiko 17 autobusui.

Žinant, kad Lyros gatve centro kryptimi dažnu intervalu jau važiuoja 12, 29 maršrutų autobusai, kyla klausimas, kodėl prie šio srauto bus pridėtas dar vienas, irgi dažnokai pro centrą kursuojantis autobusas, kai Gegužių gatvėje centro kryptimi liks pustuštė atkarpa? Taip, dar važiuoja į centrą 14 autobusas, tik vieną, du kartus per valandą. Panašiai dabar važiuos ir 21 maršrutas.

Juolab kad kartkartėmis nukreipinėjamų autobusų maršrutų „Busturas“ jau turi. Pavyzdžiui, 1 autobuso maršrutų variantai – per Laisvąją ekonominę zoną, per Pramoninį parką, į Kairius. 25 maršrutas – iki „Pumpuro“ stotelės, bet kartais ir iki Šilėnų.

„Susirinkimuose, kuriuose dalyvavo miesto ir rajono savivaldybių atstovai, buvo nuspręsta nekeisti 21 maršruto trasos. Kaip alternatyva 21 maršruto keleiviams pasirinktas 17 maršrutas“, – atsako „Busturas“.

Su kokiais konkrečiais atstovais buvo kalbėta? Kur buvo galima sužinoti apie tuos susitikimus? Gyventojai bendrovei patys rašo, kad 21 maršrutas jiems patogesnis.

Šiais tarpinstitucinio bendravimo laikais tarpinstitucinis bendradarbiavimas pasireiškia tarpinstituciniais veiksmais, kurie leidžia įgyvendinti tarpinstitucinį interesą. Tik, gaila, žmonių čia nėra...