Naujausios
Darbas – puiki patirtis ir malonumas
Šiaulietė Gintarė Viršilaitė, baigusi vienuoliktą klasę, pradėjo dirbti dizaino namuose "Wapsva". Gintarei įsidarbinti nebuvo lengva, nes į šią darbo vietą taikėsi nemažai kandidatų, o prieš darbo pokalbį teko atlikti ir kelias kūrybines užduotis. "Drąsiai galiu teigti, kad per kelis mėnesius, jau įgijau ateityje praversiančios patirties būtent dėl to, kad kiekviena diena darbe yra kitokia", – sako mergina.
"Rytą pradedu nuo įrašų socialiniame tinkle, jie visada turi būti kuo originalesni, pritraukiantys žmonių dėmesį. Atėjusi į darbą turiu patikrinti, ar negavome užsakymų elektroninėje parduotuvėje, jei gavome, paruošti siuntas. Dar viena privaloma ryto užduotis yra peržiūrėti elektroninį paštą bei atsakyti į laiškus", – pasakoja Gintarė. Vėliau jai tenka dirbti su klientais, padėti jiems išsirinkti prekes. Mergina džiaugiasi, kad daugelis klientų yra draugiški, su jais malonu bendrauti.
Gintarė sako, kad jos darbe reikia daug kruopštumo ir atsakomybės, ji turi susiplanuoti savo laiką: svarbesnius ar daugiau laiko užimančius darbus daro pirmoje dienos pusėje, kitus pasilieka vakarui.
Kai nėra pirkėjų, Gintarei tenka sutvarkyti parduotuvę ar užsakyti naujų prekių, suskaičiuoti parduotuvėje esančių drabužių likutį ir sutvarkyti elektroninėje parduotuvėje sukeltas prekes, sugalvoti aprangos derinius "Wapsva" veido konkurso nugalėtojui, pabendrauti su atėjusiais tam tikrų kūrinių autoriais.
"Kelių mėnesių laikotarpiu pradėsime organizuoti įvairaus pobūdžio renginius, susitikimus su darbų autoriais, socialinius projektus, tad laukia dar daug naujų išbandymų. Čia dirbdama supratau, kiek daug įdomių ir kūrybiškų žmonių mus supa ir kaip malonu su jais susipažinti. Būtent dėl darbo aplinkoje mane supančių žmonių ir įgytos didžiulės patirties labai džiaugiuosi savo darbo vieta, o kai myli tai, ką darai, sunku tai pavadinti darbu", – džiaugiasi Gintarė.
Ji sako, kad rudenį susiderinusi su pamokų tvarkaraščiu, ir toliau tęs savo darbą.
Vasara braškių lauke
Radviliškietis Robertas Bernotas, baigęs pirmą kursą, vasarą nusprendė išvykti į Norvegiją užsidirbti pinigų. Bent penkias valandas rytais jis laukuose skina braškes, o vėliau vyksta pas ūkininką: pjauną žolę, ruošia malkas ar šieną žiemai.
Tiesa, kad Norvegijoje pragyvenimo kainos skiriasi nuo lietuviškųjų. Robertas pasakoja, kad susitaupyti pavyksta tik tada, kai gali gauti pastovų atlyginimą: "Braškių ūkyje atlygis priklauso nuo to, kiek priskinsi. Todėl būna situacijų, kai mažai braškių ir nieko neprirenki, tai per dieną daugiau išleidi nei uždirbi. Bet pas ūkininką visada alga pastovi, tai ir susitaupyti gali."
Robertas juokauja, kad darbą braškių laukuose galėtų rekomenduoti tik savo priešams. "O šiaip padirbėti Norvegijoje tikrai rekomenduočiau, nes įmanoma nemažai užsidirbti. Nežinau, ar visi norvegai tokie, bet ūkininkas, pas kurį dirbu, labai rūpinasi darbininkais, visada paklausia, ar nepavargo ir panašiai", – pasakoja vaikinas.
Atrado savo stiprybes
Šiaulietė Kamilė Norkutė, Šiaulių koncertinėje įstaigoje "Saulė" dirbti pradėjo baigusi gimnaziją. "Žinojau, kad rutinos čia neteks patirti", – sako Kamilė, įstaigoje dirbanti jau devynis mėnesius.
Kamilės darbo diena prasideda nuo socialinių tinklų administravimo: patikrina keturias "Facebook" paskyras, "Instagram" ir "Youtube", vėliau sutvarko reklaminius stendus, kuriuose kabina artėjančių renginių afišas.
"Pirmoje dienos pusėje pasirūpinusi socialiniais tinklais bei plakatais, pažiūriu, ar nėra paskelbti naujų renginių bilietų svetainėje. Jeigu yra, siunčiu jų informaciją mūsų svetainės administratoriui bei Šiaulių turizmo informacijos centrui, kad paskelbtų apie renginį", – pasakoja Kamilė.
Organizuojant koncertus ar edukacines programas, ji prisideda prie reklaminių afišų spausdinimo, platinimo mieste, pranešimų spaudai rašymo, kad informacija apie artėjančius renginius pasiektų kuo daugiau lankytojų. Kamilė pasakoja, kad dirbti tenka ir prieš pat renginius: "Esant renginių sezonui, su kolege į salę įleidinėjame lankytojus. Turime ir šaunią savanorių komandą, su kuriais tenka labai daug bendrauti bei juos koordinuoti."
Dirbdama prie Tarptautinio festivalio "Big Band Festival Šiauliai 2019" viešinimo, atrado savo stipriąsias puses. "Po šio festivalio, drąsiai galiu teigti, kad mano žinių bagažas papilnėjo ir lūkesčiai, kuriuos išsikėliau sau eidama dirbti į šią įstaigą, išsipildė. Džiaugiuosi, kad "Saulės" kolektyvas pasitikėjo manimi ir suteikė galimybę išbandyti save reklamos srityje", – sakė mergina.
Kai myli tai, ką darai, sunku tai pavadinti darbu.