Vyriausybė pratęsė judėjimo tarp savivaldybių ribojimus

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Sekmadienį Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui pratęsti judėjimo tarp savivaldybių kontrolę. Ribojimai galios mažiausiai dvi savaites.

„Siūlome asmenų judėjimo tarp savivaldybių judėjimo ribojimą pratęsti iki sausio 31 d. 24 val.“, – Vyriausybės posėdyje teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Visgi posėdžio metu nutarta, kad dar kartą prie šio klausimo bus grįžtama sausio 17 dieną. Tada Vyriausybė rinksis į pasitarimą, kuriame įvertins epidemiologinę situaciją ir spręs dėl tolimesnio ribojimų taikymo. Karantinas Vyriausybės nutarimu paskelbtas iki sausio 31 dienos.

„Šiandien mes tikrai išgirdome ekspertų argumentaciją, kuri aiškiai mums sako, kad mes turime priimti sprendimą dėl ribojimų pratęsimo. (...) Dabartiniai skaičiai rodo, kad atsitraukimas kažkoks būtų tam tikra prasme ir nusikalstamas. Atsakomybė tikrai didžiulė, skaičiai auga, situacija tikrai negerėja taip, kad mes galėtume sakyti, jog viskas yra padaryta“, – posėdžio metu teigė vidaus reikalų ministrę Agnė Bilotaitė.

Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę. Taip pat ribojimas nebus taikomas tais atvejais, kai vykstama į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, taip pat darbo reikalais.

Taip pat nutarimo projekte pažymima, kad ribojimas netaikomas, kai vykstama į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, taip pat dėl sveikatos priežiūros paslaugų ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas ir asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.