Visuomenė šventė kartu su policija

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kam įdomu, galėjo ir apžiūrėti, ir net paliesti.
Pasitinkant Angelų sargų dieną, šeštadienį Šiaulių centriniame parke vykusi Policijos ir visuomenės šventė sulaukė didelio miestiečių ir miesto svečių būrio. Akcijų ir atrakcijų surado ne tik suaugusieji, bet ir mažieji gyventojai. Su profesine švente policijos pareigūnus sveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Šiaulių apskrities policijos Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkui Vaidui Kazlauskui įteikė padėką.

Saulėtas šeštadienį Šiauliuose vykusiai respublikinei policijos ir visuomenės šventei suteikė dar daugiau žavesio. Po Katedroje aukotų mišių už policiją, rikiuotė žygiavo į Centrinį miesto parką. Čia apdovanoti savo darbe pasižymėję pareigūnai, policijos kursantai davė iškilmingą priesaiką tarnauti žmonėms ir Tėvynei.

Miesto meras A. Visockas, pasveikinęs pareigūnus su profesijos švente, kriminalistui V. Kazlauskui įteikė padėką už vertybių kūrimą ir policijos darbo puoselėjimą. Vyresniojo komisaro laipsnį užsitarnavęs V. Kazlauskas ne tik sukaupė įspūdingą patirties ir žinių bagažą, tačiau nuolat ieško patrauklių ir efektyvių būdų, kaip tas žinias perduoti jaunesniems kolegoms. Jis – Lietuvos Kriminalinės policijos biuro mokymo centro instruktorius-lektorius ir vienas iš tų, kurie Šiauliuose įkūrė ir analogų neturinti Lietuvoje ekspertų rengimo centrą.

Policijos ir visuomenės šventėje parodomąją programą šventėje atliko raitosios policijos žirgai bei keturkojai pagalbininkai.

Visi susirinkusieji galėjo susipažinti su policijos pareigūnų darbe naudojama įrangą, ginklus, priemones, stebėti tyrimų procesus ir patys juose sudalyvauti, apžiūrėti specialiuosius automobilius, tarp kurių ir sudėtingose operacijoje naudojamas štabo automobilis.

Be daugybės kitų atrakcijų antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai pademonstravo kovinę operaciją, į centrinį parką nusileisdami iš VSAT sraigtasparnio.