Velykų savaitgalis buvo „spalvingas“

Policijos nuotr.
Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas įsitikinęs, kad žmonių sąmoningumas, palyginti su neadekvačiais kai kurių piliečių poelgiais, akivaizdus.
Praėjęs ilgasis Velykinis savaitgalis, kurio metu dėl karantino buvo griežtai apribotas žmonių judėjimas, atskleidė, kad supratingų ir situacijos rimtumą suvokiančių piliečių – dauguma. Tai patvirtina visą savaitgalį sustiprintomis pajėgomis dirbę Šiaulių apskrities policijos pareigūnai. Tačiau tuo pačiu kai kurių piliečių sąmoningumo jie vis dar pasigedę – būta ir girtų, ir agresyvių, ir pretenzingų.
Policijos nuotr.
„Stop“ postas. Prieigose į Šiaulius kiekvienam eismo dalyviui šventinį savaitgalį teko nurodyti kelionės tikslą.

Nuo gudrysčių – iki smurto

Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas vakar „Šiaulių kraštui“ apibendrino, kad šventinis savaitgalis, kuomet keliuose, gatvėse dirbo, izoliacijoje gyvenančius piliečius lankė, smurtą artimoje aplinkoje malšino šimtai Šiaulių apskrities komisariatų pareigūnų, praėjo „spalvingai“.

Policijos pareigūnams talkino ir savanoriai. Šaulių sąjungos nariai padėjo užtikrinti viešąją tvarką Šiaulių mieste.

Kalbant apie apskritį, kurioje buvo įrengtas 21 kontrolės postas, ryškiausiu tašku, žinoma, galima vadinti Šiaulius – tiek miesto vidų, kuriame užregistruota nemažai smurto šeimose faktų, tiek prieigas, ties kuriomis buvo įrengti piliečių judėjimą į Šiaulių miestą ribojantys policijos postai.

Štai ties įvažiavimu į miestą nuo Kuršėnų pusės budintiems pareigūnams įkliuvo akivaizdžiai neblaivus 27-erių vyras.

Pasitikrinti girtumą paprašytam vairuotojui nustatyta 2,02 promilės. Vairuotojo pažymėjimo vyras nepateikė, nes niekada nebuvo jo įgijęs. Apie jokį karantiną vyras taip pat teigė nieko nežinojęs – važiavo su draugu į miestą nusipirkti alaus. Girtas už vairo jis sučiuptas jau antrą kartą.

Kai kurie eismo dalyviai pro pastatytus kontrolės postus važiavo tik iš smalsumo, kad pažiūrėtų, kaip vyksta kontrolė – tokius paaiškinimus jie teikė policijos pareigūnams.

„Šie smalsuoliai tik apsunkino ir taip nelengvą darbą“, – sakė Šiaulių apskrities policijos vadovas.

Kelis šimtus automobilių, bandančių įvažiuoti į Šiaulių miestą, teko apgręžti namų pusėn.

Dažniausi paaiškinimai – vyksta į miestą apsipirkti šventėms. Kiti tikino vykstantys į gimdymo namus arba aplankyti draugo, arba gražioje aplinkoje pasivaikščioti su šunimi.

Kai kuriuos „gudročius“, atkakliai teigiančius, jog gyvena Šiauliuose, teko priversti apsisukti ir važiuoti, iš kur atvykus, duomenų bazėje patikrinus gyvenamąją vietą.

Šeštadienį kelyje Pakruojis-Radviliškis patikros poste sustabdyto automobilio „Ford Galaxy“ 52-ejų metų vairuotojas nesutiko pateikti dokumentų ir tikrintis blaivumą. Vyras dėstė savo išgalvotas teises, klausinėjo, pagal kokią jurisdikciją policija dirba, visą tai dar spėjo nufilmuoti. Galiausiai vairuotojas aktyviais veiksmais pasipriešino policijos pareigūnams, vienam jų spyrė į koją.

Chuliganas išgabentas į areštinę, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Per keturias dienas policijai apskrityje įkliuvo devyni neblaivūs vairuotojai, kuriems nustatytas vidutinis ar sunkus girtumas, gresia baudžiamoji atsakomybė.

Apskrityje per keturias dienas policija sulaukė 39 pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus. Visi pranešimai patikrinti.

Pastebėta, kad šiomis dienomis labai išaugo smurto artimoje skaičius. Namuose švenčiant Velykas, anot pareigūnų, kai kuriose šeimose alkoholis liejosi laisvai.

„Prilyginčiau šias šventines dienas su dienomis, per kurias mokamos pašalpos: tada visi daugiau geria, daugiau linksminasi, daugiau mušasi“, – sakė R. Sarapas.

Policija dėkoja už supratingumą

Vis dėlto dauguma žmonių, anot policijos komisaro, parodė puikų pavyzdį, kaip susitelkiama bendram tikslui. Gyventojai buvo nusiteikę geranoriškai, „be kaprizų“ atsakinėjo į jų automobilius postuose sustabdžiusių policininkų pateikiamus klausimus – kur vyksta, kokiu tikslu, kaip jaučiasi, ar apsirūpinę apsaugos priemonėmis.

„Nemažai žmonių patikrai buvo pasiruošę iš anksto – atsišvietę nuosavybės dokumentus, turėdami kitus neatidėliotinos kelionės įrodymus, – sakė R. Sarapas. – Atitikus visus reikalavimus, pravažiavimo procedūra buvo neilga ir nesudėtinga“.

Buvo ir tokių, kurie informavo vykstantys į laidotuves. Šie keliautojai dažniausiai praleisti ilgiau nekamantinėjant.

„Iš žmogaus akių matyti, meluoja jis ar ne. Jei akivaizdu, kad nemeluoja, kodėl reikėtų nepasitikėti?“, – teigė komisaras.

Didesnio žmonių srauto, pasak jo, keliuose sulaukta šeštadienį. Todėl šeštadienį daugiau „prasmukti“ sugalvojusių ir paraginta apsisukti.

Sekmadienį automobilių srautas, anot komisaro, labai sumenko – pro kai kuriuos kontrolės postus važiavo vos vienas automobilis per valandą. Didžiuma vykusiųjų – su pateisinama priežastimi.

„Tikimės, kad geranoriškų žmonių ir policijos bendromis pastangomis visi kartu prisidėjome prie to, kad pavojingas virusas plistų mažiau“, – sakė policijos vadovas.

Šiaulių apskrities policija nuoširdžiai dėkoja visiems įsiklausiusiems ir per šventes likusiems namie bei tiems, kurie privalėjo vykti, tačiau sustabdyti pareigūnų, elgėsi supratingai.

„Sakome „ačiū“ visiems, dovanojusiems šypsenas, pareigūnus vaišinusiems kava ir kitais skanėstais“

Šventės baigėsi, o karantinas tęsiasi. Policija ragina ir toliau nepamiršti elgtis atsakingai bei paisyti karantino taisyklių.

Lietuvos keliuose būta visko

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šeštadienį-pirmadienį (balandžio 11–13 dienomis) visoje šalyje policijos pareigūnai nustatė daugiau negu 1 090 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Išaiškinta 120 neblaivių vairuotojų, 76 iš jų gresia baudžiamoji atsakomybė (nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas).

Transporto priemones vairavo, nors teisės tam neturi 67 asmenys. Dviračiais neblaivūs važiavo ir su policijos pareigūnams teko „pabendrauti“ 50 asmenų, šių eismo dalyvių padarytų pažeidimų daugiau kaip 70.