Ukrainiečiai sulaukė Šiaulių rajono savivaldybės humanitarinės siuntos

Šiaulių rajono savivaldybės nuotr.
Šiaulių rajono savivaldybės humanitarinė siunta sėkmingai pristatyta į Dolynos miestą Ukrainoje.
Pirmadienio rytą iš Ukrainos Dolynos miesto atskriejo žinia, kad kovo 18-ąją iš Šiaulių rajono savivaldybės išsiųsta humanitarinė siunta laimingai pasiekė šį Ukrainos miestą. Dolynos meras Ivan Dyriv dėkoja visiems, prisidėjusiems, kad ši speciali Šiaulių rajono savivaldybės siunta – speciali apranga ir avalynė, medikamentai, tvarsliava, maistas, įvairios priemonės, reikalingos karo sąlygomis, daugiau nei už 100 tūkstančių eurų – pasiektų karo siaubiamą jų šalį.

Į Ukrainos logistikos įmonės vilkiką pakrauta Šiaulių rajono savivaldybės humanitarinė siunta Dolynos miestui, Ivan Frankivsko srityje, išlydėta kovo 18 dieną.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje paskyrė 50 tūkstančių eurų sumą, už kurią nupirkta karo siaubiamos Ukrainos gyventojams tai, ko jie patys prašė. Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ne kartą kalbėjo su Dolynos miesto meru I. Dyriv. Su šiuo miestu pernai rudenį, dalyvaujant projekte „Pasitikėjimo tiltai“, užmegzta draugystė. Nuotoliniu būdu Dolynos meras I. Dyriv dalyvavo ir neeiliniame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame papasakojo, ko Ukrainos žmonėms šiuo metu labiausiai reikia, o po posėdžio atsiuntė ir konkretų reikalingiausių daiktų bei priemonių sąrašą. Dolynos miestas kol kas nepatenka į aktyvių karo veiksmų zoną, tačiau Dolynos žmonės vyksta kariauti į karščiausius šalies taškus, taip pat čia atvyksta ir karo pabėgėliai, sužeistieji.

Prie Šiaulių rajono savivaldybės humanitarinei pagalbai paskirtos 50 tūkstančių eurų sumos 1 000 eurų prisidėjo Gruzdžių ambulatorija, skyrusi lėšų, gautų už mokamas paslaugas, bei ūkininkas, verslininkas Česlovas Karbauskis, paskyręs humanitarinei pagalbai pirkti 50 tūkstančių eurų sumą.

„Gaila, kad ne viską iš jų pageidaujamo sąrašo galėjome nupirkti ir nuvežti į Ukrainą, nes kai kurios priemonės gali būti tik Krašto apsaugos ministerijos žinioje. Tačiau pavyko nupirkti termovizorių, radijo stočių, akumuliatorių, žibintuvėlių. Kariškų rūbų negalėjome nupirkti, bet yra nupirktų geros kokybės medžiotojams skirtų rūbų, batų, antkelių, benzininių pjūklų. Maždaug už 30 tūkstančių eurų nupirkta medikamentų, tvarsliavos, pirmosios pagalbos priemonių“, – sakė humanitarinės pagalbos įsigijimui ir logistikai Šiaulių rajone vadovavęs mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Medikamentų, tvarsliavos įsigijimu rūpinosi Savivaldybės gydytoja Inga Rimgailienė, visas kitas prekes pirko ir perkrovimą, pervežimą bei kitus organizacinius reikalus sprendė Ūkio ir transporto skyriaus vedėjas Antanas Šeputis, specialistas Mindaugas Jasulevičius, Savivaldybės vairuotojai.