„Geriau išeiti, kai tau ploja, o ne kai švilpia“: A. Bezaras į Šiaulių rajono merus nebekandidatuos

Redakcijos archyvo nuotr.
Antanas Bezaras į trečią mero kadenciją nebepretenduoja, bet iš politikos neketina trauktis.
Šiaulių rajono meras „valstietis“ Antanas Bezaras, dvi kadencijas einantis šias pareigas, nebepretenduos į trečią kadenciją.

„Reikia gal į amžių pasižiūrėti, – komentavo savo apsisprendimą „Šiaulių kraštui“ 67 metų politikas. – Ir geriau išeiti, kai tau ploja, negu švilpia.“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šiaulių rajono skyriaus susirinkime dėl kandidato į merus iškėlimo A. Bezaras pagarsino savo apsisprendimą.

Į Šiaulių rajono merus skyrius iškėlė 58 metų Česlovo Greičiaus, rajono vicemero kandidatūrą. Su Česlovu Greičiumi dėl kandidatavimo į merus varžėsi tik vienas skyriaus narys – Darius Ramančionis.

Č. Greičius iš A. Bezaro perėmė ir skyriaus vadžias, jis tame pačiame susirinkime išrinktas LVŽS Šiaulių rajono skyriaus pirmininku. Skyriuje yra apie šimtą narių.

Č. Greičius „Šiaulių kraštui“ teigė, jog partijoje buvo tikimasi, kad A. Bezaras dar kandidatuos, bet jis kitaip apsisprendė.

Pats A. Bezaras savo apsisprendimą motyvuoja amžiumi.

„Kai pasižiūri į amerikiečius politikus – J. Bideną ar N. Pelosi – tai gal ir galėtum dar dirbti. Bet tegu dirba jaunesni, – teigė „Šiaulių kraštui“ A. Bezaras. – Dvi kadencijas buvau meras, ačiū rinkėjams už pasitikėjimą. Manau, kad ir gerų darbų buvo padaryta, kad jie matomi. Geriau išeiti, kai tau ploja, o ne kai švilpia.“

Gal patyrė spaudimą trauktis?

„O ne. Sulaukiau tik nustebimo iš kolegų, kai sužinojo, kad nebedalyvausiu mero rinkimuose“, – pasidalijo politikas.

Tačiau patikino, jog iš politikos nesitrauks.

„Būsiu partijos kandidatų į rajono Savivaldybės tarybą sąraše, tik kokiu numeriu būsiu – kolegos spręs“, – sakė A. Bezaras.

A. Bezaras į politiką atėjo iš ūkininkų, yra milijonierius pagal šeimos turtą, turtingiausias apskrities politikas.

Jis yra ilgametis „valstiečių“ partijos narys, rajono Savivaldybėje karjerą pradėjo 2000 metais Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnu, vėliau dirbo Žemės ūkio skyriaus vedėju, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoju.

Meru buvo išrinktas 2015 metais, kai pirmą kartą šalyje buvo surengti tiesioginiai merų rinkimai. 2019 metais laimėjo tiesioginius merų rinkimus jau pirmajame ture, rajone jis surinko daugiau rinkėjų balsų, nei partijos kandidatų sąrašas.

A. Bezaras tikina, kad turės ką veikti ir baigęs karjerą Savivaldybėje. Agronomas pagal specialybę vėl užsiims šeimos ūkiu, žirgynu.

„Darbo kasdien turiu iki 100 metų“, – tvirtina A. Bezaras.