Tęsiamas medikų skiepijimas, toliau – socialinė sritis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Žadama, kad kitą savaitę skiepyti tikslinių grupių atstovus pradės ir poliklinikos.
Vakar šalyje pradėtas antras skiepijimo COVID-19 vakcina etapas. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad įstaiga, pirmuoju etapu gavusi apie 1000 vakcinų, šį kartą sulaukė 2955. Vakar rytą 1125 vakcinos buvo išvežtos į regiono rajonų ligonines ir ten paskiepyti visi pageidavusieji.

Likusi vakcina atiteks Šiaulių ligoninės personalui ir kai kuriems pacientams. Pavyzdžiui, hemodializuojamiems.

„Turime vakcinos tiek, kad patenkinsim pirmam skiepui visus, kiek yra pageidaujančių ir kitos regiono ligoninės gaus tiek, kiek pageidavo“, – sakė R. Mažeika.

Ligoninė taip pat skiepys Greitosios pagalbos stoties medikus.

Pirmieji ligoninės medikai pradėti skiepyti gruodžio 27 dieną. Imunitetui įgyti po trijų savaičių visi paskiepyti turi sulaukti antros vakcinos dozės. R. Mažeika tikisi, kad ja aprūpins Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė komentavo, kad vakcinavimas vykdomas laikantis bendrų visoje šalyje prioritetų. Po antradienį vykusio pasitarimo su Sveikatos apsaugos ministerija paaiškėjo, kad kitą savaitę savivaldybes turėtų pasiekti vakcinos, kuriomis bus skiepijami mobiliuose punktuose, karščiavimo klinikose dirbantys darbuotojai, slaugos namų, globos namų darbuotojai ir pacientai, ir socialiniai darbuotojai, teikiantys paslaugas asmens namuose.

Anot V. Palčiauskienės, šiuo metu aiškinamasi, koks Šiauliuose šių tikslinių grupių skiepų poreikis, duomenys bus siunčiami ministerijai, kuri įvertinusi visą vaizdą šalies mastu, išskirstys dozes. Vedėja tikisi, kad kitos savaitės pradžioje jau žinos, kiek bus gauta vakcinos. Skiepus vykdys Centro poliklinikos ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos darbuotojai.

Savivaldybės gydytoja aiškino, kad vienoje vakcinos dėžutėje yra 975 dozės. Jei poreikis bus mažesnis, tuomet visos dėžutės savivaldybei neduos. Ji bus nukreipta į Šiaulių ligoninę, kuri yra įsigijusi ultražemos temperatūros šaldytuvus. Tada reikiamą vakcinos kiekį pasiims iš ligoninės, kaip ir kitos, mažesnės savivaldybės.

Poliklinikoms nebuvo keliamas reikalavimas įsigyti tokius šaldiklius. 2–8 laipsnių šaldytuvuose COVID-19 vakciną galima laikyti iki 5 dienų.

„Džiaugiamės, kad pagaliau turime daugiau aiškumo ir konkretumo. Iki šiol ta spengianti tyla ausyse... Nežinai, ką daryti. Džiaugiamės gavę nors kokius rėmus ir galime dėliotis darbus“, – sakė V. Palčiauskienė.