Šventinę savaitę užsikrėtimų koronavirusu mažiau

Artūro STAPONKAUS nuotr.
NVSC Šiaulių departamento patarėja, einanti vadovo pareigas, Simona Abromavičienė sakė, jog žvelgiant į mažėjančius naujų koronaviruso atvejų skaičius, džiaugtis dar anksti.
Praėjusią savaitę naujų COVID-19 atvejų Šiaulių apskrityje sumažėjo, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai neskuba džiaugtis, nes tai galėjo įtakoti tai, kad švenčių dienomis mažiau atliekama tyrimų.

Maišalynė su liūdniausia statistika

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento patarėja, laikinai einanti vadovės pareigas, Simona Abromavičienė informavo, kad nuo gruodžio 28 iki sausio 3 dienos Šiaulių apskrityje užregistruota 1270 naujų koronaviruso atvejų, 300 atvejų mažiau nei savaite anksčiau. Iš šio skaičiaus 556 atvejai nustatyti Šiauliuose, 115 – Šiaulių rajone, 78 – Akmenės rajone, 119 – Joniškio rajone, 108 – Kelmės rajone, 153 – Pakruojo rajone ir 141 – Radviliškio rajone.

„Neskubu džiaugtis, kad situacija yra gerėjanti, nes tai yra šventinis laikotarpis ir tyrimų buvo atliekama mažiau, todėl mūsų statistika gali atrodyti optimistiškai. Kol kas situacija yra stabili, tačiau nėra gera, „ – komentavo S. Abromavičienė.

Apskrityje COVID-19 serga 5394 gyventojai, didžioji jų dalis – šiauliečiai.

Pasak vadovės, didžioji dalis protrūkių vyksta šeimose. Pavieniai atvejai dar vis tęsiasi iš įmonių, kurios neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. Specialistai stebi, kad nuotolinis darbas, leidžiantis išvengti darbuotojų susibūrimų, duoda rezultatų ir ligos protrūkių kolektyvuose pastaruoju metu sumažėjo.

Mirčių nuo COVID-19 statistika kinta, yra revizuojama, todėl pateikiami duomenys skiriasi. S. Abromavičienė informavo, kad nuo šių metų ligoninės nebeteiks NVSC informacijos apie mirčių atvejus. Jie bus registruojami sistemoje „e-sveikata“.

Specialistė pranešė, kad per paskutines keturias pasibaigusių metų dienas nuo COVID-19 komplikacijų mirė 19 gyventojų: 14 šiauliečių, 3 Šiaulių rajono ir 2 Kelmės rajono gyventojai.

„Iš viso nuo gruodžio 28 iki sausio 3 dienos Šiaulių departamentas gavo 99 pranešimus apie mirtis, tačiau tai yra vėluojantys pranešimai, kurie iš gydymo įstaigų pateikti ne savo laiku“, – aiškino S. Abromavičienė.

Ji pasidžiaugė, kad NVSC Šiaulių departamentui talkina beveik visų apskrities savivaldybių visuomenės sveikatos biurai ir su jų pagalba pavyksta ištirti visus užsikrėtimo atvejus. Lieka tik apgailestauti, kad dauguma žmonių nelabai gali pasakyti, kur galėjo užsikrėsti, ir didžioji dalis atvejų užsikrėtimo aplinkybės lieka neaiškios.

Šiauliuose keičiasi sergančiųjų ir pasveikusių santykis. Jei anksčiau jis išlaikė pusiausvyrą, tai pirmadienį skelbta, kad iš 7286 koronavirusu užsikrėtusių šiauliečių jau pasveiko 4869.

Reanimacijoje COVID-19 ligonių skaičius nesikeičia

Respublikinė Šiaulių ligoninė skelbia, kad metų sandūroje ligoninėje gydė apie 140 „kovidinių“ pacientų, iš jų 21 gulėjo reanimacijoje, o 16 buvo prijungti prie dirbtinės plaučių ventiliacijos. Šie skaičiai svyruoja nežymiai.

Užsikrėtę COVID-19 ligoninėje laikinai nedirbo 17 gydytojų ir 60 slaugytojų.

Daug pažeidimų – prekybos centruose

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pažymėjo, kad Savivaldybė ir toliau intensyviai kontroliuos, kaip mieste laikomasi saugumo reikalavimų ir netoleruos pažeidimų. Savivaldybės iniciatyva jau pradėta 20 administracinių teisenų dėl galimų pažeidimų tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenis.

Anot direktoriaus pavaduotojo Vinco Urbonavičiaus, daugiausiai rūpesčių kelia pažeidimai prekybos centruose.