Sustabdžius „AstraZenecą“, skiepijama kitomis vakcinomis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nors vakcinavimas „AstraZeneca“ vakcina laikinai sustabdytas, skiepijimo procesas vyksta toliau, naudojant kitų gamintojų vakcinas.
Dar pirmadienį spaudos konferencijoje buvo skelbiama apie Šiaulių apskrityje mažėjančius COVID-19 sergamumo mastus, tačiau pastarosiomis dienomis situacija tiek šalyje, tiek Šiauliuose ir vėl įstrigo. Nors laikinai sustabdytas „AstraZenecos“ vakcinos naudojimas, vakcinavimo procesas vyksta toliau – gyventojai skiepijami kitomis vakcinomis.

 

Skaičiai

Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbė, kad šalyje per parą užregistruota 570 naujų COVID-19 atvejų, 8 žmonės nuo šios ligos mirė.

Šiaulių apskrityje per parą užregistruoti 26 nauji šios užkrečiamos ligos atvejai, vienas ligonis iš Radviliškio rajono mirė. Koronavirusas nustatytas 14 Šiaulių miesto gyventojų, po 4 Joniškio ir Radviliškio rajonuose ir po 1 Šiaulių, Akmenės, Klemės, Pakruojo rajonuose. Kovo mėnesį nei vieno mirtino COVID-19 atvejo neregistruota Akmenės, Šiaulių ir Joniškio rajonuose.

Vertinant pagrindinį COVID-19 sergamumo rodiklį – 14 naujų atvejų skaičių 100 tūkstančių gyventojų – tai šalies mastu jis jau kurį laiką įstrigęs ties 233 atvejų riba. Šiauliuose vakar dienos duomenimis šis rodiklis šiek tiek ūgtelėjo ir vėl pasiekė 147 atvejus (buvo 143).

Mieste šiuo metu COVID-19 serga 167 gyventojai, o iš viso buvo užsikrėtę 9,5 tūkstančio. Koronavirusas nusinešė 202 šiauliečių gyvybes.

Atliekamų tyrimų skaičius išlieka panašus, Šiauliuose – iki 400 tyrimų per parą. Teigiamų atsakymų dalis – 3,4 procento ir tai yra perpus mažiau, nei šalies vidurkis.

Vakcinavimas

Šiauliuose toliau vyksta vakcinacija nuo COVID-19 Centro poliklinikoje, Dainų asmens sveikatos priežiūros centre ir vakcinavimo centre Šiaulių arenoje. Šiaulių miesto savivaldybes Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė paaiškino, kad Lietuvai prisijungus prie šalių, laikinai sustabdžiusių AstraZenecos“ vakcinos naudojimą, vakcinavimo procesas vyksta naudojant kitų gamintojų vakcinas.

Antradienį vakcinavimo centre paskiepyti 420 gyventojų, ketvirtadienį taip pat bus skiepijama „Pfizer“ vakcina, šią savaitę dar bus gauta „Modernos“ vakcina.

Iš 2700 vakcinos dozių, gautų šią savaitę, „AstraZenecos“ buvo tik 500. Skyriaus vedėja sakė, kad buvo planuota penktadienį vakcinavimo centre skiepyti būtent šia vakcina, tačiau dar savaitės pradžioje perskambinus 1500 gyventojų, skiepytis sutiko tik dešimtadalis. Sustabdžius šios vakcinos naudojimą penktadienį vakcinavimo centre skiepijama nebus.

V. Palčiauskienė pabrėžė, kad „AstraZenecos“ vakcina gali būti laikoma paprastuose šaldytuvuose iki 6 mėnesių. Revakcinavimas antrąja „AstraZenecos“ doze Šiauliuose numatytas gegužės-birželio mėnesiais, tikimasi, kad iki to laiko į visus klausimus dėl šios vakcinos naudojimo bus atsakyta.

Savivaldybės gydytoja neturi informacijos, kad Šiauliuose po skiepo „AstraZenecos“ vakcina žmogų būtų ištikusi sudėtinga nepageidaujama šalutinė reakcija.

Šiauliuose pirmąją vakcinos doze paskiepyta beveik 10 tūkstančių gyventojų, antrąja – beveik 4 tūkstančiai.