Sniego neatlaiko technika ir žmonės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose sniego gausos neatlaikė trys iš aštuonių valymo ir barstymo automobilių, teko juos remontuoti.
Neregėta gausybė sniego kelia vargų ne tik vairuotojams ir pėstiesiems, bet ir įmonei, Šiauliuose prižiūrinčiai gatves. UAB „Ecoservice projektai“ genda technika, suserga vairuotojai, o per gatvėse stovinčius automobilius negali tinkamai nuvalyti sniego.

Anekdotas: sniego valytojai ir politika

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Bivainis vakar socialiniuose tinkluose parašė: „Va dabar jau galėsite į mus akmenis – oi, gniūžtes – mėtyti. Kaip informavo rangovas, intensyvaus valymo neatlaikė 4 automobiliai iš 8 ir dabar jie remontuojami, kiek užtruks, kol kas atsakyti negali.“

Anot pavaduotojo, rangovo paprašyta pasitelkti pagalbą ir kuo greičiau imti valyti 3 ir 4 priežiūros lygio gatves, nes 1 ir 2 lygio jau daugiau ar mažiau išvalytos. E. Bivainis šiauliečiams siūlė vakarais su kaimynais paimti kastuvus ir nukasti sniegą – taip pagelbės sau patiems bei bus puiki proga susipažinti ir pabendrauti.

Visus pranoko Tarybos narys Gintautas Lukošaitis, įtaręs privačią įmonę... mėgstant rinkimuose sudalyvauti – specialiai kokią krūvą sniego supilti ant kelio prieš rinkimus.

Tarybos narys Denis Michalenko pateikė pasiūlymą gatvėms valyti pasitelkti Savivaldybės įmones, turinčias specialios technikos, tačiau E. Bivainis paaiškino: „Noriu atkreipti dėmesį, kad situacija nėra kokia nors stichinė.“

Pavaduotojo manymu, tik valoma kiek lėčiau, tad tegul paslaugos teikėjas pats sprendžia gatvių valymo pajėgumų problemas.

Didžiausia bėda – gatvėse palikti automobiliai

UAB „Ecoservice projektai“ Projektų padalinio vadovas Rolandas Stipinas patikslino, kad didelių darbo krūvių neatlaikė ir sugedo trys, o ne keturi, gatvių valymo automobiliai iš aštuonių, tačiau trečiadienio rytą du jau buvo suremontuoti ir paruošti darbui. Dar vienas buvo remontuojamas.

R. Stipinas tvirtino, kad sniegui valyti įmonė technikos netrūksta, pasitelkė į pagalbą papildomų pajėgumų, juos nukreipė į ketvirto lygio (mažiausio intensyvumo) gatves, kur jau nuo antradienio vakaro pradėti valymo darbai.

Projektų padalinio vadovas aiškino, kad Savivaldybės įmonių pagalba nėra reikalinga, nes mieste yra daug įmonių, pavyzdžiui, statybinių, kurios žiemą neturi darbų, yra įsigijusios daug technikos ir sutinka padėti.

Naktinio darbo ir didelių krūvių neatlaiko ne tik technika, bet ir žmonės. Po pirmosios snygio nakties, kai gatves valė 8 automobiliai, susirgo trys vairuotojai. Įmonės atstovas teigė, kad turėjo rezervą, susirgusius darbuotojus keitė kitais.

Šiuo metu didžiausia problema valant miesto gatves yra jose palikti stovintys automobiliai. R. Stipinas tvirtino, kad per juos negali pilnai panaudoti savo technikos.

„Kai abiejose gatvės pusėse stovi automobiliai, pilnai negalime nuvalyti. Prašome gyventojų supratingumo“, – sakė įmonės atstovas.

Trečiadienio naktį gatves valančius automobilius vietomis lydėjo policija, kad jie galėtų pravažiuoti.

Socialiniuose tinkluose pasimato priekaištų, kad sniegu apverstomis ketvirtojo lygio gatvėmis nepravažiuoja ar net nevažiuoja atliekų surinkimo automobiliai. R. Stipinas sakė, kad iš kolegų, kuruojančių atliekų surinkimą, tokių nusiskundimų nėra sulaukęs. Savivaldybės Miesto koordinavimo skyrius užregistravo vieną skundą, kad atliekų surinkimo automobilis negalėjo įvažiuoti į Mėlynių ir Spanguolių gatves.

Padalinio vadovas tikino, kad jei iš naujo nepradės snigti, artimiausiu metu miesto gatvės nuo sniego bus nuvalytos. Tačiau štai trečiadienio rytą pagal prognozes snigti neturėjo, tačiau netikėtai ir vėl pabiro snaigės.

Atsisakius baltarusiškos druskos ir jos mišinio, įmonė perka druską iš Maroko. R. Stipinas sakė, kad jos kokybe yra patenkinti, ji yra veiksminga. Druskos turi prisipirkę pakankamai ir nuolat atnaujina atsargas sandėlyje.

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto koordinavimo skyrius registruoja tiek gyventojų nusiskundimus, tiek surašo savo pretenzijas, vertindami miesto vaizdą stebėjimo kameromis, ir perduoda įmonei. Padalinio vadovas aiškino, kad reaguojama ne į pavienius nusiskundimus, bet nuvykus nuvalomas visas rajonas.