Siūbuoja „kovido“ laivelis

ELTA nuotr.
Kitą savaitę planuojama pradėti namuose skiepyti nuo COVID-19 gyventojus, kurie turi judėjimo negalią arba dėl dėl sveikatos būklės negali atvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
Lietuvą COVID-19 siūbuoja tarsi nestabilų laivą. COVID-19 atvejų skaičius tai didėja, tai mažėja, o vidurkis laikosi apie 250 naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Nestabili situacija ir Šiaulių regione.

Penktadienį pranešta apie šalyje nustatytus 434 naujus koronaviruso atvejus, 5 ligoniai mirė.

Šiaulių apskrityje per parą COVID-19 nustatytas 22 žmonėms: Šiauliuose – 14, Joniškio rajone – 3, Šiaulių rajone – 2, Akmenės, Radviliškio ir Pakruojo rajonuose po 1, o Kelmėje – nė vieno. Džiugu tai, kad klastinga liga apskrityje nesukėlė mirčių.

Kelmės rajone sergamumas COVID-19 gerokai sumažėjo, per savaitę užfiksuotas tik vienas COVID-19 atvejis. Per visą pandemijos laiką rajone šia užkrečiama liga susirgo 1446 gyventojai, 37 dar serga šiuo metu, o 59 ligoniai mirė. Sergamumo rodiklis – 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų – Kelmės rajone sumažėjo dvigubai ir siekia 113 atvejų.

Didžiausias sergamumas išlieka Joniškio rajone, kuris dar neseniai buvo vienas iš saugesnių rajonų šalyje. Dabar per dvi savaites nustatyta 290 naujų atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Iš viso rajone susirgo 1083 gyventojai, šiuo metu serga 19, o 27-iems koronavirusas buvo mirtinas.

Tuo tarpu saugiausiu tiek apskrityje, tiek visoje šalyje išlieka Pakruojo rajonas. Čia sergamumo rodiklis 44 nauji atvejai per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų. Per visus metus koronavirusas nustatytas 1360 gyventojų, iš kurių 11 dar nepasveiko. Rajone liga nusinešė 32 gyvybes.

Sergamumo rodiklis nesiekia 100 atvejų Akmenės (86) ir Šiaulių (91,5) rajonuose. Per pandemijos metus Akmenėje koronavirusas užregistruotas 1025 žmonėms, Radviliškyje – 2129, o Šiaulių rajone – 2456. Liga nusinešė po 29 Akmenės ir Radviliškio rajonų gyventojų gyvybes ir 72 – Radviliškio.

Šiauliuose sergamumo rodiklis keliais atvejais sumažėjo ir siekia 171. Iš 9374 užsikrėtusiųjų vis dar serga „kovidu“ 215 gyventojų. Mirusiųjų nuo šios ligos skaičius jau kurį laiką nekinta – 198.

Tiek šalyje, tiek Šiauliuose atliekama mažiau PGR tyrimų, mažėja ir teigiama jų dalis. Šalyje ji siekia 6,3 procento, o Šiauliuose – 3,6 procento.

Koronavirusas toliau plinta kolektyvuose. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar informavo, kad per parą patvirtintas naujas protrūkis Pakruojo rajone esančioje montavimo įmonėje, kur susirgo 2 darbuotojai.

Šiaulių mieste veikiančiame autoservise koronavirusinė infekcija patvirtinta 2 darbuotojams ir 1 antrinis atvejis asmeniui šeimoje.

Ką tik skelbta apie išplitusį židinį Šiauliuose esančiame vaikų darželyje lopšelyje „Pupų pėdas“, o jau užfiksuotas protrūkis ir kitoje miesto ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje – darželyje „Trys nykštukai“. Čia susirgo darbuotojas, prieš tai buvęs izoliacijoje. Už fiksuoti 2 ligos atvejai.

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė informavo, jog šiuo metu saviizoliacijoje Šiauliuose yra 873 asmenys. Didelį tokių žmonių srautą iššaukė sugriežtinti reikalavimai atvykstantiems ar parvykstantiems iš beveik visų Europos šalių ir kitų pasaulio kampelių.

Statistika skelbia, kad Šiauliams pristatyta per 14 tūkstančių vakcinos nuo COVID-19 dozių. Pirmuoju skiepu paskiepyta per 7,7 tūkstančius gyventojų, antruoju – per 2,5 tūkstančius.

Savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė tikino, kad skiepijimo procesas mieste vyksta normaliai. Šiuo metu ruošiamasi, o kitą savaitę bus pradėti skiepyti namuose tie gyventojai, kurie turi judėjimo negalią arba dėl sveikatos būklės negali atvykti skiepytis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.