Šiauliuose nustatytas pirmasis omikron atvejis

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pirmadienį savo feisbuko paskyroje pranešė, kad Šiauliuose užfiksuota koronaviruso omikron atmaina.

„Šventės yra smagu, tačiau saugotis yra privalu. Ypač atsargiai turėtų elgtis GP (galimybių paso) turėtojai. Mat dažnas GP yra klaidinantis, o jūsų skiepo apsauga jau yra minimali. Todėl jums kyla didelis pavojus užsikrėsti“, – rašė miesto vadovas.

Remdamasis savo asmenine patirtimi, kai sužinojo, kad po antrojo skiepo praėjus 4 mėnesiams antikūnų kiekis maksimaliai sumažėjo, A. Visockas kvietė gyventojus skiepytis trečiąja vakcinos doze.

„Todėl tie žmonės, kurie pasirinko skiepus (tokių yra dauguma ir todėl tas GP šarvas iš popieriaus tampa Achilo kulnu) turi savo skiepą skubiai suaktyvinti. Iki to meto jums reikia būti ypač atsargiems. Dažnu atveju jūsų GP nieko nebereiškia. Pavyzdys – Belgija, Danija ir kitos šalys, kur skiepo apimtys siekė 90 procentų. Todėl jie uždaro teatrus ir kitas bendro buvimo vietas“, – aiškino meras.

Jis patvirtino, kad sergamumas COVID-19 vėl didėja ir vylėsi, kad miesto gyventojai susiims ir didėjimą pristabdys. Tam tikslui kvietė „vos pagalvoti savo galva“. O galvojimas, anot mero, vyksta lengviau, jeigu einama pasivaikščioti į parką ar su rogutėmis nuo kalnelio.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė, iš pradžių neigusi omikron atmainos užfiksavimą mieste, po pietų pranešė, kad iš tiesų vienas šios atmainos atvejas Šiauliuose patvirtintas. Jis vietinis, neįvežtinis. Užsikrėtimo aplinkybės neaiškios, žmogus sirgo jau kurį laiką.

Statistikos departamento duomenimis Šiauliuose vakar sergamumas COVID-19 siekė 864 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų ir beveik pusantro šimto atvejų viršijo šalies vidurkį.