Šiauliams – pinigų lietus

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Rekonstruojama Vilniaus gatvė.
Į Šiaulių miesto savivaldybės iždą šiais metais įvairiems darbams atlikti nubyrėjo beveik 15,5 milijono papildomų valstybės pinigų, neskaičiuojant suplanuotų investicinių projektų. Didžiulė injekcija tiek miesto ekonomikai, tiek jos objektams. Vienas rūpestis – visi darbai už šiuos milijonus turi būti atlikti iki gruodžio 1 dienos. „Po šios dienos arba veidu į purvą arba...“, – šypsojosi Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis tikisi, jog iki metų galo pavyks atlikti statybos ir kelio remonto darbų už papildomai gautus 15 milijonų eurų.

Darbus reikės atlikti iki gruodžio 1 dienos

Per 7 milijonai eurų Šiauliams teko iš taip vadinamos COVID-19 programos, skirtos šalies ekonomikai gaivinti. Kita pusė lėšų skirta iš Kelių priežiūros ir plėtros, Valstybės investicijų bei kitų valstybinių programų.

A. Bartulis spaudos konferencijoje aiškino, kad teikdami paraišką finansavimui, atsakingai vertino, ar spės padaryti darbus iki gruodžio 1 dienos, „nes prisiimti pinigus, o vėliau juos grąžinti būtų nesolidu iš Savivaldybės pusės“.

Administracijos vadovas komentavo, kad daliai objektų tiesiog buvo padidintos jau skirtos lėšos. Pavyzdžiui, jei nebūtų papildomai skirta beveik 2,5 milijono eurų pinigų Bačiūnų gatvei, būtų pabaigti tik III ir IV šios gatvės etapai, tačiau dabar šįmet gatvės remontas iki metų bus pabaigtas visiškai.

A. Bartulis patvirtino, kad postūmį duos papildomos valstybės lėšos, skirtos ekonomikos aktyvinimui dėl COVID-19 sukeltos krizės. Darbo turės ir kelininkai, ir statybininkai, o kartą apsisukę apyvartoje tie pinigai įkrentą į biudžetą kaip mokesčiai.

Dabar Savivaldybei didžiausias rūpestis visiems projektams parinkti rangovus. Tikimasi juos turėti jau liepos antroje pusėje.

Administracijos vadovas pastebėjo, kad informacija apie papildomas lėšas atėjo vėlai – gegužės, birželio mėnesiais.

„Jei kartą nepavyks ir neateis rangovas, dar vieną kartą galim spėti susisukti ir paskelbto konkursą, tačiau jam ir vėl neatėjus, bus problematiška. Laikotarpis įtemptas“, – sakė Administracijos direktorius.

Pavyzdžiui, Medelyno progimnazijos remontui už 372 tūkstančius eurų pirmasis rangovo konkursas nesudomino nei vienos statybos bendrovės. Pergrupavus darbus, antrame konkurse pasiūlymus pateikė 4 dalyviai. Tikimasi sutartį su rangovu pasirašyti liepos 14 dieną.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlė gerai pagalvoti, ar spės įgyvendinti pasirinktus projektus. Pavyzdžiui, Rėkyvos progimnazijos remontui ir priestato statybai iš miesto biudžeto buvo suplanuota 160 tūkstančių eurų. Anot A. Bartulio, labai norėjosi dar kokio milijono, kad kitais metais Savivaldybės finansinė našta šios mokyklos projektui būtų mažesnė, tačiau nebūtų spėję atlikti tiek darbų. Papildomai gavo 319 tūkstančių eurų.

Vėliausiai – apie rugsėjo vidurį – rangovo sulauks Sanatorinė mokykla, tačiau Administracijos vadovas dėl to nesijaudina. Ten darbų numatyta viso labo už pusantro šimto tūkstančių eurų, dar už 100 tūkstančių bus perkama baldų ir medicininės įrangos.

15 milijonų reikės suvaldyti

Apsunkintas eismas dėl daugelio remontuojamų gatvių tuo neapsiribos – greitai tik viena eismo puse bus galima pravažiuoti ir naujuoju viaduku (Žemaitės gatvės). Rangos darbų konkursą laimėjęs „Šiaulių plentas“ šįmet atliks darbų už 700 tūkstančių eurų.

„Bus numatytas statybos darbų eiliškumas, turės būti demontuotos viaduko nebesaugios konstrukcijos, sustiprintos visos, tvarkoma važiuojamoji dalis. Dar prieš metus ar du buvo atlikta ekspertizė, kuri nustatė, kad viaduko būklė yra nepatenkinama. Mes labai norėjome jį atidėti, kadangi toks autonomiškas ir daug pinigų reikalaujantis objektas, bet pabijojome ekspertizės“, – sakė A. Bartulis.

Viaduko kapitalinio remonto darbai bus tęsiama ir kitais metais, bendra projekto vertė per 3 milijonus eurų.

Porą Savivaldybės projektų įtraukta į Finansų ministerijos parengtą Ateities ekonomikos DNR planą. Jiems dalis pinigų skirta šiems metams, dalis – 2021.

Šiaulių oro uosto infrastruktūros įrengimo darbams šįmet atseikėta 2,3 milijono eurų, beveik tiek pat bus skirta ir kitąmet. Šįmet dar 3,2 milijono Savivaldybei leista šiems darbams skolintis. Bendrai Šiaulių oro uosto inžineriniams darbams, riedėjimo takų, ir perono įrengimui reikia apie 10 milijonų eurų. Miesto valdžia dėjo pastangas, kad pusę sumos finansuotų valstybė. Administracijos direktorius, paklaustas, ar dabar jau pinigų oro uostui gavo užtektinai, atsakė: „Būtų užtektinai, jei Savivaldybei nebereikėtų dar per 1,5 milijono prisidėti“.

Savivaldybės administracijos direktorius aiškino, kad intensyviai besidarbuojantis rangovas „Panevėžio keliai“ šįmet planuoja oro uoste atlikti darbų už 7 milijonus eurų. Nors pagal vasario mėnesį pasirašytą sutartį, rangovas visus darbus turi atlikti per 11 mėnesių, A. Bartulis akcentavo, kad žiemą daroma technologinė pertrauka.

„Mes sąmoningai tą padarėme, kad jie („Panevėžio keliai“-aut.) įeitų į 2021 metus, nes nebuvome sugeneravę visų pinigų“, – pripažino vadovas.

O ir statybų aikštelę visą iki galo perdavė rangovui vos prieš kelias savaites, nes ilgai nesisprendė nuomos klausimas su kariuomene. A. Bartulis aiškino, kad dar liko neperduotos rangovams teritorijos apie 150 metrų, kurie jungiasi su riedėjimo taku. „Panevėžio keliai“ su Aviacijos baze turės sudaryti rangos darbų suderinimo planą, kadangi ten statybos darbai betarpiškai priartėja prie pakilimo tako.

„Dabar „Panevėžio keliai“ mums pretenzijų neturi“, – reziumavo Administracijos direktorius.

Jis priminė, kad šie darbai turės būti padaromi greitai, nes yra šalia pakilimo tako, o NATO lėktuvai tuo metu galės kilti iš rezervinio pakilimo tako.

Laisvos ekonominės zonos infrastruktūros plėtrai iš viso skirta 1,8 milijono eurų. Už šiuos pinigus bus išlyginti sklypai potencialiems investuotojams, iki sklypų atvesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, LEZ teritorijoje įrengtas III etapas dviračių ir pėsčiųjų tako. Šiais metais privalu atlikti darbų tik už 200 tūkstančių eurų, kitos lėšos skiriamos kitiems metams.

„Negaliu pasakyti, kad mes tikrai pilnai viską įgyvendinsime. Gal bus ir koks nesėkmės procentas. 15 milijonų turime suvaldyti, „, – kalbėjo A. Bartulis.

Šiaulių rajonui – kukliau

Šiaulių rajonos savivaldybė iš papildomai skirtų valstybinių lėšų gavo 3,9 milijonus erų. Iš jų 2,2 milijonai skirti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, o likusieji – pradėtiems projektams finansuoti.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šįmet gavus papildomus 2,5 milijono eurų Bačiūnų gatvės remontą planuojama užbaigti iki miesto ribos.

Komentarai

Burtuliui    Ant, 2020-06-30 / 15:12
Nepiktnaudżiauk, kaip su Mazeikiu nafta, o tai senaties termino gali ir nebuti..ha, ha..
Buratinams    Ant, 2020-06-30 / 16:26
Besitaškant nepasprinkit su dideliu gurkšniu ne į tą kišenę, pfu ne į tą gerklę gavę.
grietinele    Ant, 2020-06-30 / 16:51
dirba tai ukrainieciai popigiai (galit pasiklausyt rusiskos kalbos centre), o perkam uz brangiai, nes juk krize. Tik neaisku, kas grietinele nukabina ?
Užs. Nr. 454837    Ant, 2020-06-30 / 17:14
Kaip liūdna - Šiaulių meras nusirito iki Simuliko užsakymo numerių lygio... Užs. Nr. 454837
Galės    Ant, 2020-06-30 / 19:53
Galės ir toliau visą miestą rausti, turbūt ir medžių mieste nebeliks. Jau greičiau baigtųsi šios valdžios kadencija, nes miesto galvų supratimas apie miesto erdves- tai tik betonas ir trinkelės, žodžiu padarė mieste didžiulį euroremontą...
MATAS    Tre, 2020-07-01 / 01:38
SIAULIU MIESTO SAVIVALDYBES VYRIAUSIAS ADMINISTRATORIUS ANTANAS BARTULIS GERAI MOKA PLAUTI SESELINEJE EKONOMIKOJE PINIGUS,GAUNANT IS EUROPOS SAJUNGOS FINANCINE PARAMA REMIANT LIETUVOS ZMONES NUKENTEJIUS NUO KARONU VIRUSU PANDEMIJOS KARU UZKRATU,NUO PLAUCIU UZDEGIMO LIGU PNEUMANIJOS GHRIPO BRONCHITU,BET MATOSI VISA TAI NERUPI SIAULIU SAVIVALDYBEI IR JOS TARNAMS LIETUVOS VALDZIOJE,ZMONES LIETUVOJE BUVO APE 3 -4 TRIS KETURIS MENESIUS BE DARBU IR FINANCINIU PAJAMU KIEKVIENA MENESI,O TAS SIAULIU ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS ANTANAS BARTULIS VIS GYRIASI KOKIUS MILIJONUS SIAIS METAIS VARTO UZ VISUS PROJEKTUS ZOKNIU AREUOSTE,BET KA GAVO IS LIETUVOS VALDZIOS ZMONES KURIE TUOS 4 KETURIUS MENESIUS NETUREJO DARBU IR JOKIU FUNANCINIU PAJAMU PER TA LAIKA IR DABAR SIUO LAIKU SIA DIENA ZMONES NETURI JOKIU FINANCINIU PAJAMU ,KAS PER PYDARU EUROPOS SAJUNGA LIETUVOS VALDZIA DANGSTOSI NATO KARINE ORGANIZACIJA KURIA IR IR ISLAIKO VISI DIRBANTYS LIETUVIAI ,VIENO NATO KARIO MISIKA I MENESI LIETUVOJE KOMANDIRUTESE I MENESI NATO KARYS UZDIRBA NUO 45,000 KETRUSDESIMT PENKUU TUKSTANCIU EURU,KAS DAR IS LIETRUVOS SIUKSLIU POLITIKU NORI NATO KARIU LIETUVOS VALSTYBEJE,TOKIUS PYDARUS LIETUVOS ARMIJOS KRASTO APSAUGOS MINISTRUS REIK,ETU ZUDYTI ISKART UZ TOKIAS AFERASIR PINIGU PLOVIMA VALSTYBES SASKAITA SIMTAIS MILIJARDU EURU SU KARINES GYNKLUOTES NPIRKIMU PARDAVIMU GYNKLAVIMUOSI LIETUVOS VALSTYBEJE
3 kapeikos    Tre, 2020-07-01 / 05:22
Nu jo, kaip visada...Centras, viadukas, aerouostas. O jūs gyventojai krapštykit pinigus patys gatvių asfaltavimui kuriose gyvenate, arba toliau murdykitės purve ar duskit nuo dulkių...
Zinaida    Tre, 2020-07-01 / 09:07
Draugai, bukite teisingi ir sazinigi, musu miestas bus daug grazesnis, tik reikia palaukti, kol viska yra tvarkoma, dabar yra pertvarkos piriodas, mes turime dziaugtis, kad turime toki Mera, katras rupnasi savo miestu ir tai tvarkai gauna didele parama. Nebutu nieko, jei nebutu Mero Visocko ir saunios jo kamandos. Jeigu dar to nesuprantate, tai suprasite keliu metu, kai viska bus sutvarkyta. Linkiu Merui i jo komandai geros sveikatos !
Svečias    Tre, 2020-07-01 / 09:31

In reply to by Zinaida

Labai pigus bandymas kelti mero reitingus. Nepamirškit, kad visi Lietuvos miestai pagal "iš aukščiau" nuleistą planą privalo susitvarkyti viešąsias erdves. Ar tas meras, ar būtų kitas, darbai vyktų, nes toks yra aukščiausios valdžios planas.
Šiauliete    Tre, 2020-07-01 / 09:28
Pakeles šienaukit, šiukšlių konteinerius vežkite, apžėlusius žolėmis pėsčiųjų takus valykite, Dainų pėsčiųjų taką sutvarkykite, daugiau parkų su žaidimų aikštelėmis statykite, keiskite kiemų trinkeles ir asfaltuokite kiemus- švarinkite ir gražinkite miegamuosius miesto rajonus, o ne tik centrą ir zoknių laisvąją zoną, kurkite naujas darbo vietas
Fruktas    Šeš, 2020-07-04 / 16:47

In reply to by Zinaida

Zinaida,tegu kaip ejo i mero rinkimus musu meras ir renka tas siuksles ar pamirso kaip papirko zmoniu balsus,tik viena vieta ir zinojo Centrinis Parkas? :D :D :D Asilu banda toje lozeje savivaldoje,kiek aferu daro ir STT papirkta ir niekas tu dideliu dedziu nepasodina,bet manau islys teisybes veliau ir issives su antrankiais visus tuos Merus ir administracijos direktorius ir visus artistus ;)linkiu nesuklupti jiems ;)
Bet    Tre, 2020-07-01 / 16:20
Bet kaip fainiai, pinigais lyja. Tik spėk galvot kokiom nesąmonėm viską išleist reiks. Kodėl man nelyja taip?
Saulius bang bang    Ket, 2020-07-02 / 13:14
Būkite geri pasirūpinkite kas nors politikų ir valdininkų sąžiningumu kad Šiauliai ir jų gyventojai didžiuotosi darbais . Tokiem projektam reikėtų audito ,nes kaip įprasta praktika rodo kad mėgsta tautiečiai pasisavinti pinigus .Ačiū.
Purvs    Ket, 2020-07-02 / 13:44
Kokiu veidu? Negi dar toks yra? Jeigu yra, tai jis jau seniai seniai purve murkdosi.
Antanas    Ket, 2020-07-02 / 17:54
Dziaukimes kad miestas stipriai tvarkomas.Statyti sunkiau nei griauti. Ar siauliai nori tapti provincija.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.