Uždaromos vaikų žaidimų aikštelės

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vaikų žaidimų aikštelės stovės tuščios.
Kadangi dalis Šiaulių miesto gyventojų nepaiso nuolat primenamų rekomendacijų vengti susibūrimų, nevesti vaikų į bendras žaidimų aikšteles, miesto Savivaldybė nusprendė laikinai uždaryti mieste vaikų žaidimų aikšteles. Aiškinama, kad šokių žingsnių imtasi dėl pačių šiauliečių saugumo.

Bendros žaidimų aikštelės, į kurias nemažai tėvų atveda savo vaikus, yra puiki terpė plisti virusui. Imantis saugumo priemonių, pagrindinės aikštelės uždaromos, o gyventojai skatinami nesinaudoti ir kitomis, mažomis, aikštelėmis, esančiomis prie daugiabučių namų.

Gyventojams primenama, jog parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus atstumo – ne mažiau kaip du metrai ir ne ilgiau kaip 15 minučių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, vaikščioti ne daugiau, nei 2 žmonių grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius. Be to, primygtinai rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną, o liečiant daiktus viešoje vietoje mūvėti vienkartines pirštines, būtina laikytis asmeninės higienos, kruopščiai plauti bei dezinfekuoti rankas.