Sergančiųjų COVID-19 skaičius sutirpo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose, panašiai kaip ir visoje šalyje, teigiamų tyrimų dalis siekia beveik 8 procentus.
Centrinėms valdžioms struktūroms niekaip nerandant tinkamos metodikos skaičiuoti segančiuosius COVID-19 skaičiai šokinėja ir per dieną pasikeičia net keliais kartais.

Kelių rajonų savivaldybių merams ėmus kelti triukšmą, kad tarp sergančiųjų statistikos yra pavardės žmonių, kurie „kovidu“ persirgo dar rudenį, Sveikatos apsaugos ministerija pateikė naujus duomenis.

Jei pirmadienį Šiauliuose dar buvo skaičiuojama per 1100 sergančiųjų COVID-19, tai vakar jų buvo likę tik 360. Per pandemijos laikotarpį Šiauliuose nustatyta kiek daugiau nei 9000 koronaviruso atvejų, 194 asmenys mirė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento patarėja, laikinai einanti vadovo pareigas Simona Abromavičienė dėl pasikeitusių skaičių paaiškinti negalėjo ir pasiūlė kreiptis į Statistikos departamentą. Šios įstaigos atstovai aiškina situaciją pasikeitusia skaičiavimo sistema, kai didžioji dalis duomenų imama iš pirminio šaltinio – e.sveikatos sistemos.

Sveikatos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį viešai aiškino, kad nežiūrint pakitusios statistikos, karantino ribojimai nustatomi ne pagal bendrus sergančiųjų skaičius, o pagal 14 dienų naujų atvejų skaičių, tenkantį 100 tūkstančių gyventojų bei pagal teigiamų testų procentą.

Šiauliuose šis skaičius siekia 267 atvejus, kai visoje šalyje – 288. Šiaulių apskrityje didžiausias šis rodiklis yra Joniškio rajono savivaldybėje (295), o mažiausiais – Šiaulių rajono (120).

Penktadienį buvo paskelbta, kad šalyje nustatyti 468 nauji koronaviruso atvejai per parą, 19 ligonių gyvybių išsaugoti nepavyko.

Šiaulių apskrityje nustatyta pastaruoju metu rekordiškai mažai koronavirusinės infekcijos paros atvejų – 14. Po du gyventojus su koronaviruso diagnoze per parą atsirado Šiauliuose, Akmenės, Joniškio, Kelmės rajonuose. Daugiausiai 4 atvejai nustatyti Radviliškio rajone, o Šiaulių ir Joniškio rajonuose naujų COVID-19 atvejų nepatvirtinta.

Per parą apskrityje nuo COVID-19 mirė 3 asmenys: po vieną Šiauliuose, Akmenės ir Pakruojo rajonuose.

Šiauliuose, panašiai, kaip ir visoje šalyje, teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų siekia beveik 8 procentus.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad Radviliškio rajone Šeduvoje įsikūrusio siuvimo įmonės „Lelija“ padalinio protrūkyje bendrai nustatyti 7 ligos atvejai. Pirmasis užsikrėtęs asmuo buvo patvirtintas vasario 6 dieną. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų.

Atliekant epidemiologinę diagnostiką, NVSC specialistai kelis kartus telefonu ir raštu kreipėsi į įmonės atsakingus asmenis, prašydami pateikti didelės ir mažos rizikos sąlytį su sergančiais asmenimis turėjusių darbuotojų sąrašą.

Įmonės atstovams iki nurodyto termino nepateikus sąrašo, vasario 11 dieną NVSC Šiaulių departamento darbuotojai kartu su policijos pareigūnais nuvyko į įmonę, sudarė asmenų sąrašą ir informavo darbuotojus apie jiems taikomą privalomą izoliavimą. Šiuo metu, drauge su Radviliškio rajono savivaldybės administracija yra organizuojamas darbuotojų tyrimų paėmimas.

Šiaulių mieste įsikūrusioje metalų gamybos įmonėje vasario 7–11 dienomis registruota 19 COVID-19 ligos atvejų. Atlikta epidemiologinė diagnostika. Organizuojamas asmenų ištyrimas.