S. Skvernelis: žmonės skęsta ne dėl to, kad prisigeria lauko kavinėse

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad draudimas prekiauti alkoholiu lauko kavinėse ir pliažuose yra neproporcingas, o Vyriausybė sieks šiuos draudimus atidėti bent metams.


"Mes dar grįšime šiuo klausimu į formalų pasitarimą. (...) Kalbant apie tai, kas įsigaliotų nuo 2020 m., žiūriu labai skeptiškai. Sprendimas galėtų būti atidėti dar bent metams laiko, žiūrėti, kaip toliau tvarkomės su šia problema ir, jei sieksime tokių pačių rezultatų, kaip šiandien, tai tos priemonės yra segmentiškos," – po posėdžio Eltai teigė S. Skvernelis.

Pasak premjero, poveikis problemos sprendimui bus minimalus.
"Kalbant apie žmonių, visuomenės gyvenimo kokybę, turizmą, sąmoningumą, jos (priemonės. – ELTA) yra neproporcingos. Kalbu apie lauko kavines, atstumus, netgi apie galimybes pliažuose prekiauti silpnu alkoholiu. Nenorėčiau grįžti į laikus, kai dėžėmis ir krepšiais bus tempiamas alkoholis į pliažą, bus girtaujama, reiškiamos pretenzijos policijai, kad nieko negali padaryti," –  teigė ministras pirmininkas.

S. Skvernelio teigimu, kavinės nėra ta vieta, kur žmonės prisigeria.
"Ne dėl to žmonės skęsta, kad lauko kavinėse prisigeria ir atsiranda problema. Mūsų (Vyriausybės) pozicija bus tokia, – jei Seime nebus iniciatyvos, tai Vyriausybė išeis su iniciatyva, kad dar metams šiuos apribojimus atidėtume," – sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad nuo 2020 metų šalyje nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose. Jie bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo.
Seimas 2017 metais taip pat pritarė Ramūno Karbauskio ir Andriaus Palionio siūlymui nustatyti, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiktų teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti draudimo alkoholiu neleisti prekiauti nestacionarioms kavinėms.
Tuo metu Seimo valdančiųjų "valstiečių" frakcijos seniūnas R. Karbauskis sako, kad įstatyme dėl prekybos alkoholiu draudimo lauko kavinėse būtų galima nebent peržiūrėti atstumus, tačiau paties draudimo atšaukti neketinama.