S. Skvernelis nemato teisinio pagrindo atleisti J. Narkevičių

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis.
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turi toliau tęsti darbą užimamose pareigose, kartu premjeras pabrėžia, kad kol kas nemato teisinio pagrindo J. Narkevičiui reiškiamoms pretenzijoms. Vyriausybės vadovas taip pat patikino, kad galutinį sprendimą priims susitikęs su prezidentu Gitanu Nausėda.

„Nematau nė vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas, kad ministras turėtų trauktis“, – pirmadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, kai kurios pretenzijos, pareikštos susisiekimo ministrui, yra melagingos.

„Net ir tos pretenzijos, kurios ministrui buvo reikštos, aš noriu, kad būtų teisiškai įvertintos ir patikrintos, nes kai kas, pasirodo, buvo netiesa. Nebrakonieriavo ministras, neturi namo prie ežero. Kai bus įvertintos aplinkybės dėl kitų minimų faktų, tada susitiksiu su Respublikos prezidentu. Gerbiu jo nuomonę, galbūt jis turi kažkokių dar argumentų, kurių aš nežinau. Tada, po susitikimo su prezidentu, priimsiu sprendimą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pridūrė, kad konflikto su Prezidentūra nėra, tačiau, kaip tikino S. Skvernelis, skubotų sprendimų priimti šiuo metu negalima.

„Nedarysiu nieko skuboto, kas galėtų griauti valdančiąją koaliciją arba įtakotų Vyriausybės stabilumą, kada reikia priimti pačius svarbiausius įstatymus“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Ketvirtadienį susisiekimo ministrui J. Narkevičiui prezidentas G. Nausėda išreiškė nepasitikėjimą ir paragino jį trauktis iš pareigų. Šalies vadovo abejones tolesniu J. Narkevičiaus darbu Vyriausybėje lėmė skandalai, į kuriuos per pastarąsias kelias savaites įsivėlė ministras.