Prasidėjo "švelninimo etapas"

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad, Vyriausybei nusprendus švelninti karantino reikalavimus tam tikriems verslo sektoriams, šie jau artimiausiomis dienomis galės teikti paslaugas, jeigu bus visiškai pasiruošę.

"Jei operacijų vadovo nustatytos sąlygos bus išlaikytos, verslas spės pasiruošti, jau rytoj bus galima gauti tam tikras paslaugas. Čia bus taikomos sąlygos tiek pardavėjui, kad jis nebūtų rizikos grupės narys, kad turėtų pilnas apsaugos priemones, kad pirkėjas turėtų apsaugos priemones, būtų galima užtikrinti dezinfekciją parduotuvėje, atstumų išlaikymą arba ne daugiau kaip vieno pirkėjo aptarnavimą arba, kas susiję paslaugomis, 20 minučių laiką ir taip toliau", – nuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Paklaustas, ar įmanoma šią vasarą planuoti keliones į užsienį, premjeras sakė, kad "kol kas apie tai kalbėti būtų per didelis optimizmas".

"Mano asmeninis patarimas – šiais metais planuoti keliones po Lietuvą. Bandyti tiek ilsėtis čia, tiek apžiūrėti lankomus objektus Lietuvoje, bet, jei matysime, kad situacija keisis Europoje pakankamai optimistiškai, tai kelionių ribojimų nebus. Tikiuosi, kad atsigaus ir skrydžiai, ir autobusų maršrutai, ir keltai", – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjero teigimu, antras karantino švelninimo etapas galėtų prasidėti po dviejų trijų savaičių.
"Pažiūrėsime, kaip situacija keisis po ilgojo Velykų savaitgalio. Tą matysime kažkur po 5-7 dienų ir galėsime prognozuoti tolesnę situaciją, matydami, kaip kinta kreivė su užsikrėtusiais, sunkiai sergančiais. Deja, mirčių nepavyksta išvengti. Tada galėsime svarstyti, bet nekalbame apie trumpą laikotarpį. Tai ne mažiau kaip dvi savaitės, gali būti ir ilgesnis laikotarpis", – sakė S. Skvernelis.

Pasak S. Skvernelio, antrajame karantino švelninimo etape galėtų pradėti veikti tam tikros kultūros įstaigos, taip pat, jei bus surastas tinkamas modelis, – grožio paslaugų teikėjai.

Premjeras taip pat akcentavo, kad bus svarstoma apie galimybę rengti vairavimo egzaminus "Regitroje".
"Žmonės, kurie baigę kursus, praėję mokyklinius egzaminus, turi laikyti egzaminus "Regitroje", ir kiekvieną uždelstą savaitę krinta jų įgūdžiai. Svarstėme (...), kad "Regitra" galėtų teikti paslaugas tiems, kas pageidauja laikyti egzaminą su pilna apsaugos ekipiruote – respiratorius, akiniai, pirštinės ir pilnai aprūpinant ypatingos apsaugos priemonėmis vairavimo instruktorių, iš anksto užsirašius, kad automobilis būtų naudojamas pakankamai retai, panaudojus automobilį, atliekama dezinfekcija", – sakė S. Skvernelis.

Planuojama, kad prie antro etapo taip pat priskiriamas leidimas kavinėms veikti lauko sąlygomis, turgavietėms, tam tikroms sportinėms veikloms.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos.
Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Jei būtina išeiti iš namų, privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.