S. Skvernelis pakvietė V. Tomaševskį jungtis prie koalicijos

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
S. Skvernelis susitiko su V. Tomaševskiu: pakvietė jungtis prie koalicijos.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį susitiko su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderiu Valdemaru Tomaševskiu dėl galimybės jungtis prie valdančiųjų gretų. Vykusį susitikimą patvirtinęs Vyriausybės vadovo atstovas spaudai Tomas Beržinskas teigia, kad pats premjeras pokalbį su V. Tomaševskiu įvertino kaip konstruktyvų.
"Premjeras sako, kad tai buvo konstruktyvus pokalbis, buvo pasiūlyta jungtis prie formuojamos koalicijos ir kad laukiama Tarybos sprendimo", – teigė T. Beržinskas.
ELTA primena, kad ketvirtadienį "tvarkiečiai", "socialdarbiečiai" ir "valstiečiai" pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. Į valdančiosios koalicijos formavimą taip pat kviesta LLRA-KŠS memorandumo pasirašyme nedalyvavo.
V. Tomaševskis pastarąją savaitę teigė, kad LLRA-KŠS neskuba pasirašyti sutarčių, esą yra pakankamai laiko, nes, tvirtino jis, naujo prezidento inauguracija numatyta tik liepos 12 dieną.
Kartu V. Tomaševskis neatmetė galimybės ir tokio scenarijaus, kad LLRA-KŠS nesijungs prie valdančiųjų. "Gali būti ir taip, tokia galimybė neatmestina", – svarstė jis.
Jeigu prasidėtų derybos, pasak jo, svarbiausia, ar bus pritarta LLRA-KŠS programinėmis nuostatoms. Tarp LLRA-KŠS reikalavimų yra vaiko pinigų didinimas iki 120 eurų, nemokami vaistai pensininkams, savivaldos finansavimo didinimas ir kita.
"Penktadienį turėsime tarybos posėdį, ir sprendimas bus priimtas", – sakė LLRA-KŠS lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.