S. Skvernelis apie eurokomisarę I. Šimonytę: realu, bet yra viena "smulkmena"

Redakcijos archyvo nuotr.
Pirmosios dvi vietos – nepartinės Ingridos Šimonytės ir partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio – nebuvo reitinguojamos.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Ingrida Šimonytė galėtų būti svarstoma kaip kandidatė į eurokomisarus, jeigu ją siūlančios opozicinės partijos būtų daugumoje ir dalyvautų Vyriausybės formavime.

"Labai reali pavardė, bet lieka tik vieną smulkmeną įgyvendinti, kad liberalai būtų valdančiojoje daugumoje ir turėtų galimybę siūlyti kandidatus į šitas pozicijas, netgi dar daugiau – dalyvauti Vyriausybėje, nes Vyriausybė teiks kandidatus į Seimą", – trečiadienį žurnalistams kalbėjo premjeras.
Pasak S. Skvernelio, Lietuva yra numačiusi keturis dominančius portfelius, tačiau, kokie jie, neatskleidžia.
"Turime savo pageidavimus, bent keturias sritis, o tos sritys bus išgrynintos jau po pokalbių su atitinkamais pareigūnais Briuselyje", – sakė S. Skvernelis.
ELTA primena, kad kandidatė į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Ursula von der Leyen yra atskleidusi, jog, jei ji bus patvirtinta EK pirmininke, ji kreipsis į Europos Sąjungos valstybes nares, prašydama pateikti du kandidatus į Europos komisarų pozicijas – vyrą ir moterį.
Liberalai tikina, kad tokia situacija paradoksali – Lietuvos Ministrų Kabinetas yra vyriškas, tad kaip kandidatę moterį yra siūloma įtraukti Ingridą Šimonytę.
"Esame vienintelė šalis visoje Europoje, neturinti nė vienos moters ministrės Vyriausybėje. Yra šansas, kad galime tapti šalimi, neišlaikančia lyčių balanso, - tai būtų tarptautinė gėda ir skandalas. Taip pat ne visos anksčiau ministrėmis dirbusios moterys turi užtektinai patirties, kad jų kandidatūros būtų teikiamos. Siūlome ministrui pirmininkui atsakingai rinktis kandidates ir skatiname pasirinkti buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės kandidatūrą", – praėjusią savaitę sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.