G. Nausėda ragina S. Skvernelį dėti daugiau pastangų

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tiksi iš premjero Sauliaus Skvernelio pastangų likti Vyriausybės vadovo poste. Tačiau G. Nausėda kartu ir priduria, kad nepakeičiamų ir galinčių užimti premjero postą – nėra.
"Premjeras Skvernelis, kaip politikas, kuris, tikiuosi, atėjo į politiką ne trumpam, o ilgam laikui, turėtų prisiimti atsakomybę už tai, ką Vyriausybė padarė per pastaruosius dvejus su puse metų ir, aš manau, kad turėtų prisiimti atsakomybę ir už likusius pusantrų metų, kurie liko dar iki Seimo rinkimų. Todėl labai tikiuosi, kad ir jis pats dės pastangas, kad liktų Vyriausybės vadovo poste", – sakė G. Nausėda.
Visgi, akcentavo G. Nausėda, jei premjeras ir valdantieji rodys per mažai pastangų tęsiant pradėtus darbus, jis ieškotų alternatyvų susidariusiai situacijai.
"Tačiau jeigu susiklostytų kitokia situacija ir aš matysiu, kad noro dirbti per mažai arba yra kažkokių kitų tikslų, kurie galbūt lemtų, kad Vyriausybė bus laikina ir nestabili, – be abejo, tokiai Vyriausybei ir tokiam premjerui aš pritarti negalėsiu. Šiandien reikėtų pasakyti tik viena – nepakeičiamų žmonių nebūna ir Lietuvoje galima surasti ir daugiau kandidatų, galinčių šias pareigas užimti", – kalbėjo išrinktasis prezidentas, pridurdamas, kad kol kas pirmasis pasirinkimas yra tai, kad dabartinė Vyriausybė tęstų darbus.
"Pirmasis pasirinkimas būtų, kad ši Vyriausybė toliau tęstų tuos darbus, kuriuos yra pradėjusi, ir toliau įgyvendintų savo pažadus", – sakė G. Nausėda.
Apie traukimąsi iš užimamų pareigų kalbėjęs S. Skvernelis po pastarąją savaitę vykusio susitikimo su išrinktuoju prezidentu teigė, kad jo sprendimas dėl likimo premjero poste bus atskleistas liepos 12 dieną.