Ramus Atvelykio savaitgalis

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Res­pub­li­ki­nėje Šiau­lių li­go­ni­nėje gydomi 5 koronavirusu užsikrėtę pacientai.
Praėjęs savaitgalis Šiauliuose dėl COVID-19 buvo pakankamai ramus. Naujų ligos atvejų iki pirmadienio nebuvo nustatyta. Savivaldybės specialistai karantino sąlygų pažeidimų neužfiksavo.

Sunkių ligonių pirmadienį nebuvo

Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė informavo, kad pirmadienį Infekcinių ligų skyriuje gydyti 5  koronavirusu užsikrėtę ligoniai, o Intensyvios terapijos skyriuje nebeliko nei vieno sunkaus ligonio.

Per dvi savaitgalio dienas ligoninės laboratorijoje ištirta 668 ėminiai. Vakar nė vieno teigiamo atsakymo nebuvo gauta. Tačiau laboratorijoje buvo likę 130 neištirtų ėminių.

Iš viso per mėnesį laiko, kai ligoninės laboratorija pradėjo daryti COVID-19 tyrimus, čia atlikta per 6 tūkstančius tyrimų. Iš jų 65 buvo teigiami, o dauguma – net 45 – paimti mobiliajame punkte.

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus laboratoriją ėminiai tyrimams dėl COVID-19 atvežami iš Šiaulių, Panevėžio, Pakruojo, Pasvalio Tauragės, Telšių, Panevėžio, Plungės, Kuršėnų ligoninių bei mobiliųjų punktų, Lietuvos kariuomenės (iš visos šalies).

Tiriami socialinių ir gydymo įstaigų darbuotojai

Šiauliuose užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius jau kurį laiką nesikeičia – lieka 13, iš kurių vienas yra mirties atvejas, o 9 ligoniai jau pasveiko. Apie tai informavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė.

Savaitgalį mobilusis punktas veikė viena pamaina, tačiau buvo suformuota mobilioji brigada, kuri ėmė ėminius prevenciniams tyrimams. Sekmadienį brigada ėmė tepinėlius Socialinių paslaugų centro darbuotojams, teikiantiems integralią pagalbą klientų namuose, o šeštadienį mobiliajame punkte imti tyrimai Globos namų darbuotojams.

V. Palčiauskienė pranešė, kad praėjusią savaitę buvo suformuotos net dvi mobiliosios brigados, kurios vyko paimti ėminių iš socialinių ir gydymo įstaigų. Paimta 300 tepinėlių iš socialinių įstaigų darbuotojų, 130 – iš Geriatrijos centro, 55 – Greitosios medicinos pagalbos stoties. Vedėja pasidžiaugė, kad didžioji dauguma atsakymų pirmadienį jau buvo gauti ir jie yra neigiami.

Vedėja patvirtino, kad nedaug pacientų sulaukia prie Centro poliklinikos įsteigta Karščiavimo klinika. Nuspręsta, kad kol kas ji dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Jei registruojant pacientus pasimatys, kad poreikis auga, bus dirbama ir kitomis dienomis.

Pažeidimų nenustatė

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus specialistai šeštadienį vykdė prevencinį reidą mieste. Jie tikrino asmenis, kurie raštiškai yra įsipareigoję laikytis saviizoliacijos, kontroliavo, kaip karantino metu nustatytų draudimų laikosi prekybininkai, ar nėra žmonių susibūrimų viešose vietose.

Patikrinti 52 save izoliavę asmenys, tačiau jie reikalavimų nepažeidinėjo. Savivaldybės apmokamais viešbučiais saviizoliacijai šiuo metu naudojasi apie 30 šiauliečių.

Tikrintos prekybos vietos prekybos centre „Akropolis“, šalia esančioje „Lidl“ parduotuvėje, pažeidimų jose nenustatyta. Specialistai pastebėjo, kad parduotuvių apsaugos darbuotojai kontroliuoja asmenų skaičių parduotuvėje, visi jų lankytojai dėvėjo apsaugines kaukes, laikėsi atstumo prie kasų.

Mieste buvo pastebėti 4 asocialūs pensininio amžiaus asmenys be kaukių ant veido, jie buvo žodžiu įspėti, jiems įteiktos apsaugos kaukės, kurias jie klusniai užsidėjo ant veido. Jie aiškino, kad nedėvėjo kaukių, nes jų neturėjo.

Tikrinti parkai, viešosios erdvės, pažeidimų nenustatytą, sutikti tik pavieniai asmenys.

Šiaulių rajone

Šiaulių rajone COVID-19 per visą karantino laikotarpį užsikrėtė 8 žmonės. Šiuo metu du yra pasveikę, vienas ligos atvejas baigėsi mirtimi. Savivaldybės patalpose per visą karantino laikotarpį izoliavosi 38 asmenys.