Prieš Vėlines kapą rado skendintį cemento dulkėse

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kartais per Vėlines aplankius artimųjų kapą gali laukti nemalonus siurprizas.
Į redakciją kreipėsi šiaulietė Dalia Jonaitienė, pasakodama apie nemalonią patirtį lapkričio 1-osios išvakarėse. Atvykusi prie artimųjų kapo Meškuičių kapinėse Šiaulių rajone, moteris rado jį skendintį cemento dulkėse.

Kartu su broliu moteris spalio 27 dieną atvyko į Meškuičių kapines Šiaulių rajone sutvarkyti artimųjų kapo. Padėjo puokštę, uždegė žvakę, nuvalė, aplink pabarstė smėlio.

Spalio 31 dieną jau su seserimi D. Jonaitienė atvyko prie to paties kapo uždegti žvakių. Tai, ką moterys pamatė, sukėlė šoką. Visas kapas buvo padengtas storu cemento dulkių sluoksniu. Netoliese stovėję žmonės sakė prieš kelias dienas matę darbininkus, kurie prie jų artimųjų kapo maišė cementą, dirbo kažkokius darbus.

„Kaip taip galima elgtis. Kur tų darbininkų sąžinė?“ – piktinosi šiaulietė.

Šios šeimos prižiūrimas kapas prie pagrindinio tako, todėl jam cemento dulkių teko daugiausiai, tačiau matėsi, kad ir tolimesniems kapams jų kliuvo.

Šiaulietė sakė, kad jau 40 metų prižiūri šį kapą ir buvo labai apmaudu, kad taip atsitiko. Jei nebūtų atvažiavusi uždegti žvakių, tai per Vėlines kapas būtų skendėjęs cemente. Dabar gi moterims teko pasiraitoti rankoves, atsinešti plastikines talpas vandens ir plauti paminklą ir antkapį, kuriuo pilnai uždengtas kapas. Gerai, nors vandens čiaupai yra netoliese. Iš mašinos atsinešė audinio gabalą, įrankių ir imtis darbo, kuriam visiškai nebuvo pasiruošusios, nes atvyko tik žvakės uždegti.

D. Jonaitienė pasidžiaugė, kad Meškuičių kapinės gražios ir tvarkingos, tačiau apgailestavo, kad ir kitoje vietoje išraustas pagrindinis takas, nulaužtas vandens čiaupas.

Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė informavo, kad kapinėse vykdomas jų praplėtimo projektas. Kaip tik spalio mėnesį dirbo rangovai – įrenginėjo lietaus kanalizaciją, klojo elektros kabelius, statė vandens kolonėles.

Seniūnė apgailestavo, kad radusi cementu apdulkėjusį artimųjų kapą šiaulietė nepaskambino jai.

„Kodėl mums nepaskambino tą pačią dieną? Dabar rangovas tuos darbus jau pabaigė. Jei būtų skambtelėjusi, būtume susisiekę su rangovais, pasiaiškinę, privertę atsiprašyti ar žalą atlyginti. Iki šiol jokių nusiskundimų nebuvome gavę“, – sakė J. Baškienė.

Ji informavo, kad kapinėse dar bus vykdomi takų asfaltavimo darbai, klojamos trinkelės. Seniūnė žadėjo paskambinti rangovams, papasakoti apie nusiskundimą ir paprašyti ateityje darbus vykdyti atsargiau.