Prie Kryžių kalno vagys iškasė medelių sodinukus

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Nusikaltėliams šventų vietų nėra – medeliai pagrobti per kelias dienas.
Vagių taikiniu ir vėl tapo visame pasaulyje žinomas Kryžių kalnas. Šįkart nusikaltėliai įsisuko į želdinius: pavogta aštuoniolika tik prieš kelias dienas pasodintų juodųjų pušų sodinukų.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Žmonės tikėjosi, kad čia užaugs vešli pušų alėja.

„Nėra žodžių. Užmušė, – vakar „Šiaulių kraštui“ sakė Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. – Ir dar iš tokios vietos kaip Kryžių kalnas! Nieko nebėra švento...“.

Vagystę seniūnijos darbuotojai pastebėjo vakar rytą nuvykę prie Kryžių kalno palaistyti ką tik pasodintų pušelių. „Kad nebėra, ko laistyti“, – taip darbininkai pasakė tučtuojau paskambinę J. Baškienei.

Iš dviejų dešimčių maždaug pusės metro juodųjų pušų sodinukų vagys pagrobė aštuoniolika. Nelietė tik dviejų, tų kurie patenka į vaizdo kameros zoną.

Sodinukus, gautus iš Šiaulių rajono savivaldybės, Meškuičių seniūnijos žmonės pasodino praėjusios savaitės pirmomis dienomis. Apsodino visą pėsčiųjų taką. Dvidešimt sodinukų – 2020-ieji. Žmonės pasidžiaugė, kad po pusšimčio ar šimto metų čia žaliuos kvapni pušų alėja.

Medelius sodinti norą buvo pareiškę kur kas daugiau Meškuičių gyventojų, tačiau karantinas pakoregavo planus – dirbo tik seniūnijos žmonės be talkos.

„Moralinė žala didžiulė“, – vakar sakė seniūnijos vadovė.

J. Baškienė prisiminė tokią pačią nuoskaudą išgyvenusi prieš 14 metų, kai vagys iš Meškuičių kapinių nupjovė dvi sidabrines eglutes – palikdami vien kelmus. Tai įvyko prieš Kalėdas. Laimei, iš tų kelmų medeliai išleido šakas ir dabar jau sužaliavę.

Šiaulių rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus specialistė Rita Šilingienė buvo viena iš tų, kuri inicijavo, kad medelių Kryžių kalnui būtų parūpinta.

Šeštadienį vakare, po 19 valandos moteris sakė apsilankiusi Kryžių kalne, apžiūrėjo meškuitiškių darbą, pasidžiaugė tikrai geros kokybės sodinukais.

„Išeina, kad vagys pasidarbavo naktį į sekmadienį arba į pirmadienį. Niekaip kitaip... Gaila“, – sakė aplinkosaugininkė.

Ji viliasi, kad niekdariai medelių bent jau nesuniokojo, kad bent pasodino ir jie prigys.

Turtinė žala, anot R. Šilingienės nėra didelė, kur kas didesnė moralinė.

Šiemet Šiaulių rajono savivaldybė seniūnijoms nupirko apie tūkstantį įvairių rūšių medelių sodinukų. Meškuičių seniūnija – viena iš gavėjų.

Komentarai

Matas    Ant, 2020-04-28 / 12:49
Kraupu..... Kaip galima taip pasielgti..... Žmonės ideda darbo, meiles kad augtu. O cia kazkokie urviniai pavogia.....
Lillian Bradley    Ant, 2020-04-28 / 14:27
Sveiki visi, mačiau komentarų žmonių, kurie jau yra gavę paskolą iš „Anderson Loan Finance“. Nuoširdžiai maniau, kad tai sukčiai, ir tada nusprendžiau kreiptis remdamasis jų rekomendacijomis, nes man tikrai reikėjo paskolos. Prieš kelias dienas asmeninėje banko sąskaitoje patvirtinau 12 000,00 USD sumą, kurios paprašiau verslui su 2% palūkanų norma. Tai tikrai gera žinia ir mielai patariu visiems, kuriems reikalinga tikra paskola ir kurie yra labai tikri, kad grąžins paskolą, susisiekite su jais el. Paštu. (faksas) +1 315-329-6320. Jie gali jums paskolinti! Susisiekite su ponu Andersonu Paštas: andersonraymondloanfinance@gmail.com Telefonas: +1 315-329-6320 Apsilankykite biure adresu @ (68 Fremont Ave Penrose CO, 81240) .. .........

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.