Policija vairuotojus paskatino šypsotis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Šypsena turi labai didelę galią“, – sako Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnų grupės tyrėjas Darijus Malyševas.
Vakar Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai kartu su Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos policininkais Šiauliuose, Gardino gatvėje, vykdė jungtinį prevencinį reidą. Vairuotojams teko ne tik pūstelėti į nuotolinį alkoholio matavimo prietaisą, jie sulaukė ir staigmenos.

Prevencinė akcija prasidėjo lygiai dešimt minučių po dešimtos ryto. Toks metas pasirinktas neatsitiktinai – rankos pirštais atvaizduojant šį laiką rodančias laikrodžio rodykles jos virsta šypsena.

Sustabdytų vairuotoji, pasitikrinus alkoholio matuokliu, laukė netikėtumas: kiekvienam įteikta dėžutė su vitaminu „Cha cha“. Dėžutėje, ant kurios parašyta: „Humorinas“ yra juoką keliantis preparatas, kuris vartojamas blogos nuotaikos mažinimui. Taigi dėžutėje ne kas kitas, o raudona gydytojo-klouno nosis, priverčianti nusišypsoti ne tik suaugusiuosius, bet ir sunkiai sergančius vaikus.

Pareigūnų dovana neatsitiktinė – spalio 1-oji yra Tarptautinė šypsenų diena, taip pat ir Lietuvos kelių policijos diena.

Palaikydami mažuosius ligoniukus ligoninėse lankančių Raudonos nosys Gydytojai klounų iniciatyvą, Šiaulių miesto ir rajono bendruomenės pareigūnai idėja gražią dieną praskaidrinti nuotaiką eismo dalyvius pasidalijo su Kelių policijos 90-metį pasitinkančiais „keliukais“. Prevencijos akcijos metu raudonos nosytės įteiktos daugiau nei šimtui vairuotojų.

„Pasiekėme, kad gatvėse būtų daug besišypsančių vairuotojų. Nes šypsena turi labai didelę galią“, – sakė bendruomenės pareigūnų grupės tyrėjas Darijus Malyševas.

Pasak Kristinos Strelcovienės, Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistės, reido metu neblaivių vairuotojų nenustatyta, o įteiktos simbolinės dovanėlės vairuotojams sukėlė šypseną.

„Nuvažiavo šypsodamiesi, vadinasi, praskaidrinome dieną, pakėlėme nuotaiką, suteikėme teigiamas emocijas. Lai žmonės žino, kad policija ne vien tik baudžia, bet ir paskatina“, – sakė pareigūnė.

Prie nuotaikingos akcijos, Šiaulių pareigūnų paskatinti, jungėsi ir savo miestuose priemones vykdė Telšių, Zarasų, Vilniaus, Pakruojo, Pasvalio ir Šilalės bendruomenės policijos pareigūnai.