Nemirsetos paplūdimyje vyks karių išsilaipinimo operacija

KAM nuotr.
Sekmadienį Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyks tarptautinėse jūrinėse pratybose "BALTOPS 2019" dalyvaujančių pajėgų parodomoji operacija, kurios metu NATO ir partnerių šalių pajėgos treniruosis vykdyti jūrų desanto išsilaipinimą pajūrio zonoje.

Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje vyksta didžiausios kasmetinės tarptautinių jūrinių pratybos "BALTOPS 2019".
Pratybose "BALTOPS 2019" treniruojasi jūrų, oro ir sausumos pajėgų elementai. Bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir neutralizavimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išsilaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.
Šiose pratybose Baltijos jūros regione birželio 9–21 dienomis iš viso dalyvaus daugiau nei 11 tūkstančių įvairių karinių pajėgų atstovų iš 16 NATO ir 2 partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos.
"BALTOPS" – tai jau 47-osios kasmetinės jūrinių pajėgų pratybos Baltijos regione, kurioms vadovauja Jungtinės Amerikos Valstijos.
Pagrindinis pratybų "BALTOPS 2019" tikslas – sustiprinti pajėgumų reikalingų skubiam reagavimui į krizes ir regioniniam stabilumui koordinaciją, skatinti taiką ir saugumą Baltijos regione.