Baigtos tarptautinės oro pratybos „Budrus sakalas 2022“

Karinių oro pajėgų nuotr.
Baigėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir sąjungininkų pratybos „Budrus sakalas 2022“.
Baigėsi gegužės 17–21 dienomis vykusios Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir sąjungininkų pratybos „Budrus sakalas 2022“. Tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu oro gynybininkai vykdė oro gynybos užduotis bei sąveiką su Lietuvos ir sąjungininkų padaliniais Radviliškio ir Šiaulių rajonuose bei Šiaulių mieste.

Pratybose kariai planavo, vykdė oro gynybos operacijas, įskaitant kovinį patruliavimą, mūšio valdymą ir kuro papildymą ore, taip pat treniravosi oro operacijų centre, kur vyko oro erdvės kontrolė, pasitelkiant Karinių oro pajėgų ir sąjungininkų oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemas, iš ten koordinavo operacijas su pozicijose išsidėsčiusiais oro gynybininkais bei orlaiviais.

Karinių oro pajėgų pratybose dalyvavo Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF), Baltijos oro policijos misiją vykdantys Belgijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos kariai ir orlaiviai, Jungtinių Amerikos Valstijų Jūrų pėstininkų korpuso kariai, Karinių oro pajėgų štabo, Aviacijos bazės, Oro gynybos bataliono, Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, Ginkluotės ir technikos remonto depo, taip pat Karo policijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai.Pratybose naudoti trumpojo nuotolio raketiniai oro gynybos kompleksai RBS70 ir GROM, apžvalgos radarai „Giraffe MkIV“ ir „Sentinel“ bei vidutinio nuotolio oro gynybos sistema – NASAMS. JAV jūrų pėstininkų korpuso kariai naudojo Lietuvoje dislokuotą multifunkcinį oro operacijų valdymo centrą kartu su antžeminiu radaru. JEF priklausantys naikintuvai „EF-2000“ ir kuro papildymo ore orlaivis „Voyager“ skrydžius vykdė iš Jungtinės Karalystės.