Baigėsi pratybos "Ramšteino lydinys 2019-2"

Vyr. ltn. Robert Laszlo Toth nuotr.
Sėkmingai baigėsi Baltijos šalių oro erdvėje dvi dienas vykusios planinės pratybos "Ramstein Alloy 19-2" (liet. "Ramšteino lydinys"). Jų metu kartu treniravosi aštuonių NATO valstybių ir dviejų partnerių šalių naikintuvai tobulindami NATO oro erdvės stebėjimą ir kontrolę, oro policijos ir kitų oro pajėgumų Baltijos regione valdymą ir kontrolę, bendradarbiavimą ir veiksmų sąveiką.

Pratybose "Ramstein Alloy 19-2" treniravosi NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantis kontingentas ir Bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje, iš kurio vadovaujama misijoje dalyvaujantiems naikintuvams. Skrydžių metu buvo treniruojamos paieškos ir gelbėjimo procedūros, imituojamas lėktuvo komunikacinių signalų praradimas ir treniruojamasi papildyti naikintuvų degalus ore. Taip pat buvo stiprinamas bendradarbiavimas su NATO šalimis partnerėmis: Suomija ir Švedija.
Pratybose dalyvavo šiuo metu NATO Oro policijos misiją vykdantys Vengrijos karinių oro pajėgų naikintuvai JAS-39, Ispanijos Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F/A-18 dislokuoti Šiauliuose ir Jungtinės Karalystės oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter Typhoon", dislokuoti Estijos Amari bazėje. Taip pat pratybose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Suomijos, Vokietijos, Švedijos ir Norvegijos naikintuvai, Nyderlandų degalų papildymo ore lėktuvas KDC-10, o papildomą orlaivių kontrolę ir valdymą vykdė NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) orlaivis E-3A.
Pirmą kartą pratybos "Ramstein Alloy" buvo surengtos 2016 metais, tęsiant sėkmingas prieš tai vykdytas pratybas "Baltic Region Training Event" (BRTE). Pratybas "Ramstein Alloy", kaip ir buvusią BRTE treniruotę, organizavo NATO oro pajėgų vadavietė Ramšteine (Vokietija) kartu su Jungtiniu oro operacijų centru Uedeme (Vokietija). Pratybos "Ramstein Alloy" vyksta tris kartus per metus vienoje iš Baltijos šalių. NATO oro policijos misijos kontingentai keičiasi kas keturis mėnesius, todėl pratybų tvarkaraštis suteikia galimybę treniruotis įvairioms NATO oro policijos misiją ir jos pastiprinimą Baltijos šalyse vykdančios sąjungininkų karinėms oro pajėgoms.
Šia mokymų programa NATO Aljansas prisideda prie Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei kitų regiono kaimyninių NATO šalių karinių oro pajėgų sąveikos kokybės ir integracijos didinimo pagal galiojančius NATO standartus ir taip pat siekia pademonstruoti aljanso solidarumą su NATO partnerių ir Baltijos valstybėmis.

Robert Laszlo Toth, Chloe McFarlane (Aircom) nuotr.