Naujų COVID-19 atvejų mažėja, vakcinacija plečiasi

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Prie vakcinaciją nuo COVID-19 vykdančių dviejų miesto poliklinikų Šiauliuose jungiasi 11 privačių sveikatos įstaigų.
Respublikinė Šiaulių ligoninė vaduojasi iš pandemijos bangos gniaužtų. Naujų atvejų skaičiai mažėja, o vakcinacijos apimtys auga.

Ligoninė mažina lovų skaičių „kovidiniams“ ligoniams

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad šią savaitę ligoninėje gydomi 29 COVID-19 liga sergantys pacientai. Reanimacijoje gydomi 6 sunkesnės būklės „kovidiniai“ ligoniai.

Anot vadovo, praėjusią savaitę įvyko lūžis – uždaryta dar vienas COVID-19 reanimacijos skyrius, paliktas vienas toks skyrius su 13 lovų.

Šią savaitę ligoninė pamažu „susigrąžins“ nuo koronaviruso infekcijos kenčiančius pacientus iš kitų Šiaulių ir Telšių apskričių ligoninių. „Kovidiniai“ pacientai bus gydomi tik Šiaulių ir Mažeikių ligoninėse, kitų rajonų stacionaraus gydymo įstaigos bus „švarios“ ir dirbs įprastu režimu.

Tačiau R. Mažeika prašė gyventojų neatsipalaiduoti, nes virusas vis dar yra tarp mūsų. Kasdien ligoninėje jis diagnozuojamas maždaug 5 pacientams. Jis nustatomas ir dėl kitų ligų į ligoninę atvykusiems žmonėms. Štai praėjusią savaitę kilo COVID-19 infekcijos protrūkis Ortopedijos traumatologijos skyriuje. Direktorius pasakojo, kad į skyrių pateko ligonis, kuris buvo inkubaciniame užkrečiamos ligos periode. Kiekvienam guldomam ligoniui atliekamas PGR testas, tačiau inkubaciniame laikotarpyje testas gali būti ir neigiamas. Skyriuje sirgo tik pacientai, tačiau jį reikėjo uždaryti, perorganizuoti jo darbą.

R. Mažeika pasidžiaugė, kad šiuo metu ligoninėje nėra COVID-19 segančio personalo. Iš maždaug 2 tūkstančio darbuotojų skiepytis atsisakė 12 procentų (apie 280). Jiems per savaitę po porą kartų yra atliekami PGR tyrimai. Kai kurie nuomonę keičia ir prašo skiepų.

Ligoninėje sumažėjo Skubios pagalbos skyriaus pacientų, tačiau išaugo planinių. Pas specialistus užsiregistravo dvigubai daugiau pacientų nei anksčiau – apie 1100.

Ligoninės vadovas akcentavo, kad po COVID-19 bangos ligoninės darbas bus patogesnis, nes baigiama atlikti kapitalinį remontą Motinos ir vaiko klinikos Vaikų konsultacinėje poliklinikoje, su Europos Sąjungos finansine parama baigiama rekonstruoti Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika.

Per savaitę naujų atvejų sumažėjo dvigubai

NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė spaudos konferencijoje pranešė, kad Šiaulių apskrityje praėjusią savaitę nustatyta naujų COVID-19 atvejų sumažėjo beveik dvigubai – nuo 261 atvejo (savaite anksčiau) iki 140, kaip ir Šiaulių mieste nuo 140 iki 71. Šiaulių rajone per savaitę koronavirusas diagnozuotas 9 gyventojams, Akmenės rajone – 2, Joniškio rajone – 8, Kelmės rajone – 21, Pakruojo rajone – 6 ir Radviliškio rajone – 23.

Lyginant pagal sergamumo rodiklį – 14 dienų naujų atvejų skaičių 100 tūkstančių gyventojų – mažiausias sergamumas Šiaulių apskrityje išlieka Joniškio rajone – 49. Nesiekia 100 atvejų Pakruojo ir Akmenės rajonuose. Didžiausiais sergamumas fiksuojamas Radviliškio rajone ir siekia 208 atvejus. 6 atvejais mažiau – Šiauliuose.

Bendra atliktų tyrimų teigiamų rezultatų dalis Šiauliuose siekia apie 4 procentus, tačiau ir tyrimų atliekama mažai. Iš praėjusią savaitę mobiliajame punkte atliktų 500 tyrimų COVID-19 patvirtinta 11 procentų.

E. Satkevičienė pranešė, kad praėjusią savaitę nustatyti trys atvežtiniai infekcijos atvejai: į Kelmę grįžo sergantis žmogus iš Vokietijos, į Šiaulių rajoną – iš Prancūzijos, o į Šiaulius – iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Praėjusių savaitę Šiaulių apskrityje nustatyta keletas naujų ligos židinių. Kelmės ligoninėje Vidaus ligų skyriuje koronavirusu užsikrėtė 8 pacientai, Joniškio rajone esančioje pievagrybių auginimo įmonėje susirgo 4 darbuotojai.

Nors Šiaulių miesto savivaldybė deklaruoja dirbanti nuotoliniu būdu, Kontrolės ir audito tarnyboje susirgo trys darbuotojai. „Lietuvos geležinkelių“ saugos padalinyje registruoti 2 atvejai ir vienas antrinis.

Anot skyriaus vedėjos, registruota antrinių koronavirusinės infekcijos atvejų, siejamų su židiniais Šeduvos siuvimo įmonėje, Šiaulių miesto gamybos įmonėje „Flamega“, prekybos centre „Ermitažas“, įmonėje „Ecoservice projektai“.

Kvies vienkartiniam profilaktiniam tyrimui

Šiaulių miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Administracijos direktorius Antanas Bartulis pranešė, kad komisijos posėdyje buvo akcentuoti nesibaigiantys COVID-19 protrūkiai privačiose įmonėse. Bus toliau vykdoma kontrolė.

Šiauliuose nemažai nustatoma infekcijos židinių šeimose. Direktorius apgailestavo, kad yra žmonių, kurie nenori atskleisti sąlytį turėjusių asmenų, ir prašo dalintis informacija dėl to, kad būtų galima suvaldyti infekcijos plitimą.

A. Bartulis kalbėjo, kad sveikatos ministras įpareigojo nedubliuoti kontroliuojančių institucijų veiksmų, todėl Savivaldybė turės labiau juos koordinuoti.

Vyriausybė suteikė galimybes padaryti po viekartinį profilaktinį tyrimą. Administracijos vadovas pranešė, kad pirmiausia į sąrašą profilaktiniam tyrimui bus įtraukti gamybinio pobūdžio įmonių darbuotojai, jie bus testuojami iki kovo 14 dienos. Kita grupė – miesto Savivaldybės įstaigos, kurios teikia viešąsias paslaugas – tirsis iki kovo 7 dienos. Po to bus sudarytos galimybės tirtis kitoms grupėms – prekybos ir paslaugų sektoriaus, viešojo sektoriaus darbuotojams.

Šiaulius pasiekė didžiausias kiekis vakcinos

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė pasidžiaugė, kad gyventojų vakcinacija nuo COVID-19 mieste įsibėgėja. Šią savaitę gautas vienas didžiausių dozių kiekis – per 2900 iš visų trijų vakcinos gamintojų. Ja bus skiepijamai 65 ir daugiau metų turintys gyventojai. Jau praėjusią savaitę buvo skiepijami per 80 metų sulaukę senjorai, tačiau nemaža dalis tokios galimybės atsisakė. Tad šią savaitę skiepui bus kviečiami 75 metų ir vyresni gyventojai. Skiepyti nevaikštančių gyventojų į jų namus kol kas medikai nevažiuoja.

Šią savaitę prie dviejų miesto poliklinikų vykdomos vakcinacijos prisijungs 11 privačių pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaigų, į kurias bus pristatoma vakcina. Anot V. Palčiauskienės, kol kas tokių pajėgumų vakcinacijai pakanka. Pirmąja vakcinos doze miesto poliklinikose paskiepyti 5400 gyventojų, antrąja – 800.