A. Monkevičius: mokslo metų nutraukti negalime

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Ministras Algirdas Monkevičius susitiko su mokyklų vadovų, mokinių, tėvų organizacijų atstovais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius po susitikimo su mokyklų vadovų, mokinių ir tėvų organizacijų atstovais pabrėžė, kad dėl karščio mokyklų bendruomenės pamokų mokykloje gali nevesti, tačiau ugdymą turi tęsti, ieškodamos kūrybiškų būdų.
"Išklausius visų pasisakymų, matome, kad sąlygos yra sudėtingos, bet mokykla neturėtų užtrenkti durų, užsidaryti. Manome, kad mokykla turėtų veikti, stengtis įgyvendinti savo ugdymo planą kuo sėkmingiau. Matyti pirmiausia vaikų ugdymą, asmenybės ugdymą ir panaudoti viską, ką galima. Tačiau, įvertinus visas sąlygas, tai daryti labai kūrybiškai, labai lanksčiai, daugeliu atvejų tai tikrai neturėtų būti pamokos", - sakė A. Monkevičius.
Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikalajūnas sako, kad dabar susiklosčiusia situacija prailginus mokslo metus tėvai yra pasipiktinę.
"Situacija karšta visomis prasmėmis. Karšta lauke, karšta tėvų galvose. Dauguma tėvų nemato prasmės, nes tradicinės pamokos, kokios vyksta ištisus metus, dabar dauguma atvejų nevyksta. Ir ta veikla, kuri dabar vyksta mokyklose, arba filmukų žiūrėjimas kai kuriais atvejais, ar dideli "langai" neturi prasmės ir nesuteikia tos vertės. Yra didelis nusivylimas, kad pridėtos papildomos savaitės neišnaudojamos ugdymui taip, kaip tikisi tėvai", - sakė K. Mikalajūnas.
Pasak ministro, atšaukti pailgintų mokslo metų šiuo metu negalima, nes ugdymo planai buvo sudėlioti dvejiems metams ir, nutraukus mokslo metus, kiltų chaosas. Ministras tvirtina, kad mokslo metai pailginti buvo siekiant geresnės ugdymo kokybės, tačiau tam esą reikėjo labiau pasiruošti.
"Aš negaliu sakyti, kad kažkas iki manęs padarė klaidą. Jeigu man būtų leista šitą projektą įgyvendinti, aš būčiau pabandęs tą daryti etapais, pabandęs bandomąjį inicijuotą projektą ir išdėstydamas trupučiuką per ilgesnį laikotarpį, užaugindamas šitą projektą, matant, kokia gera patirtis, kokios klaidos, ką reikia tobulinti, ką reikia taisyti", - sakė A. Monkevičius.
Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas sako, kad mokyklose situacija yra įvairi. Per karščius organizuoti netradicinį ugdymą kai kurioms mokykloms esą sekasi geriau, kai kurioms prasčiau.
"Mokyklos tik antri metai turi tos patirties, tai net ir Moksleivių sąjunga įvardijo, kad šiemet yra geriau nei pernai. Mokyklos organizuoja įvairias išvykas, gamtamokslines ekskursijas, išvykas į universitetus, veiklas mokykloje, netradicinėms veikloms išnaudojamos teritorijos pačiose mokyklose. Šiandien buvo gera išsakyta mintis, kad jeigu yra karšta, tai yra galimybė pamokas sustabdyti, kad jos nevyktų, prieš tai aptarus su bendruomene, taryba. Ir priimti tokį sprendimą, kad kaip žiemą dėl šalčio pamokos nevyksta, taip dėl karščio pranešti, kad nevyks", - sakė D. Žvirdauskas.
Ar pratęsus mokslo metus pasiektas tikslas pagerinti ugdymo kokybę, ministras pasakyti negalėjo. Tai esą bus aiškinamasi. Pasak A. Monkevičiaus, ateityje bus siekiama investuoti į mokyklų infrastruktūrą.