Mobilusis punktas vėl didins darbo apimtis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mobilusis punktas kitą savaitę ir vėl didins darbų apimtis.
Naujų COVID-19 atvejų skaičius Šiaulių apskrityje sėkmingai mažėja, tačiau miesto gyventojus piktina kas antrą dieną veikiantis mobilusis punktas. Dėl švietimo darbuotojų profilaktinių patikrinimų tyrimų poreikis išaugo.

Šiaulių apskrityje – 19 naujų paros atvejų

Penktadienį Statistikos departamentas pranešė apie 654 naujus COVID-19 paros atvejus. 19 žmonių koronavirusas tapo mirties priežastimi.

Šiaulių apskrityje penktadienį paskelbta apie nustatytus 29 naujus COVID-19 atvejus per parą. Šiauliuose koronavirusas patvirtintas 17 gyventojų, Radviliškio rajone – 5, Akmenės, Joniškio ir Pakruojo rajonuose – po 2, Šiaulių rajone – 1, o Kelmės rajone nefiksuotas nei vienas atvejis. Penktadienį Šiaulių apskrityje nefiksuotas nei vienas mirties nuo COVID-19 atvejis per parą. O Radviliškio, Šiaulių ir Akmenės rajonuose per pirmas keturias vasario dienas neužregistruotas nei vienas mirties nuo koronaviruso atvejis.

Apie naujus COVID-19 ligos protrūkius Šiaulių apskrityje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nepraneša.

Šiauliuose vis dar serga beveik 1200 gyventojų. Beveik 7 tūkstančiai pasveiko, o 180 mirė. Dviejų savaičių naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų sumažėjo iki 285,7. Šalies vidurkis – 381,7 atvejo.

Šiaulių apskrityje mažiausias sergamumas yra Pakruojo rajone, siekiantis 177,4 atvejo, o didžiausias – Joniškio rajone su 347,3 atvejo per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų.

Mobilusis punktas kitą savaitę dirbs kasdien

„Šiaulių krašto“ redakcija gavo laišką, kuriame šiaulietis piktinasi, kad sergamumo rodikliai Šiauliuose mažinami trumpinant mobilaus punkto darbo laiką ir taip mažinant tyrimų skaičių. Esą užsiregistravus tyrimo mobiliajame punkte reikia laukti beveik savaitę.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad penktadienį užsiregistruoti mobiliajame punkte atlikti PGR testą buvo galima pirmadieniui. Savaitgaliui laikai buvo užimti.

Vedėja paaiškino, kad mobiliojo punkto darbo laikas planuojamas pagal praėjusios savaitės poreikį. Ji patvirtino, kad punktas šią savaitę ėminius PGR tyrimui ėmė kas antrą dieną. Kitu laiku buvo atliekami serologiniai antikūnų testai, kurie patvirtina, ar žmogus žmogus sirgo COVID-19 ir ar jo organizme atsirado pakankamas antikūnų kiekis imunitetui susiformuoti.

„Praėjusią savaitę dirbome kas antrą dieną ir to pakako, nes nebuvo didesnio poreikio ir dar likdavo laisvų vietų. Šią savaitę registracija suintensyvėjo. Prasidėjo švietimo įstaigų darbuotojų profilaktiniai tikrinimai. Kitą savaitę mobilus punktas kiekvieną dieną atliks PGR tyrimus“, – komentavo V. Palčiauskienė.

Nuo sausio 28 dienos pasikeitė tikslinių ir profilaktinių tyrimų tvarka. Švietimo įstaigų darbuotojai, kurie nėra persirgę COVID-19 ir neturi pakankamo kiekio antikūnų, tačiau turi tiesioginį kontaktą su mokiniais, privalo kas 10 dienų tikrintis profilaktiškai. Spėjama, kad tai ir iššaukė padidėjusį tyrimų poreikį mobiliajame punkte.

Vedėja ramino, kad sergamumo padidėjimo nėra, vidutiniškai mieste per dieną patvirtinama apie 20 naujų atvejų. Teigiamas tyrimo rezultatas patvirtinamas maždaug 5 procentams išsityrusiųjų.

Pamažu daugėja paskiepytų gyventojų

Taip pat daugėja paskiepytų žmonių. Lietuvoje skiepams panaudota 114590 vakcinos dozių. Pirmu skiepu paskiepyta apie 77,5 tūkstančio gyventojų, o antruoju – apie 37 tūkstančius.

Šiauliuose pirmąją vakcinos doze paskiepyta apie 2,5 tūkstančio gyventojų, o antrąją – apie 1,5 tūkstančio.