Mobiliajame punkte antigeno testai nebeatliekami

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mo­bi­lia­ja­me punk­te bus ti­ria­mi tik simp­to­mus jau­čian­tys ar­ba ar­ti­mą kon­tak­tą su ser­gan­čiu CO­VID-19 tu­rė­ję as­me­nys, at­lie­kant jiems PGR tes­tus.
Antradienis buvo paskutinė diena, kai nemokamai buvo galima atlikti COVID-19 antigeno testus dirbantiems asmenims. Daugelis testavimą, kaip kovido kontrolės priemonę, pasirinkę gyventojai tuo pasinaudojo – mobiliajame punkte testavimo apimtys gerokai ūgtelėjo. Jei pastaruoju metu per savaitę būdavo atliekama iki 3500 testų, tai paskutines septynias dienas – per 6100.

Kaip aiškino Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė, nuo gruodžio 1 dienos antigeno testus šiauliečiai galės atlikti tik privačiose laboratorijoje už savo arba darbdavių lėšas. Mobiliajame punkte tokie tyrimai išvis nebus atliekami. Čia bus tiriami tik simptomus jaučiantys arba artimą kontaktą su sergančiu COVID-19 turėję asmenys, atliekant jiems PGR testus.

Lietuvoje daugėja savivaldybių, kurios pagal sergamumo COVID-19 iš juodosios zonos pereina į raudonąją. Kol kas Šiaulių apskrities savivaldybių joje dar nėra. Šioje zonoje rajonai, kur dviejų savaičių sergamumas mažesnis nei 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, o teigiamų tyrimų dalis siekia ne daugiau nei 10 procentų.

Trečiadienio statistikos duomenimis, Šiauliuose sergamumas COVID-19 toliau mažėja ir siekė 681 atveją per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Arčiausiai raudonosios zonos apskrityje yra Šiaulių rajonas su 527 atvejais, o labiausiai koronavirusas išplito Akmenės rajone – sergamumas kovidu siekia 955 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Šiauliuose nuo kovido vakcinuoti beveik 66 procentai gyventojų. Trečiąja vakcinos doze pasiskiepijo beveik 9450 šiauliečių.