Kryžių kalne pagerbti Ukrainos kariai, žuvę už šalies laisvę

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis rišo Ukrainos vėliavos spalvų juosteles ant kryžių, pastatytų žuvusiems Ukrainos kariams.
Antrus metus Kryžių kalne pagerbtas ukrainiečių karių, kovojusių ir žuvusių už savo šalies laisvę, atminimas. Pagerbimo ceremonijoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis, Ukrainos kariai, Šiaulių ukrainiečių bendruomenės ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovai.

Ukrainos gynėjo dienos minėjimas Kryžių kalne prasidėjo bendra malda. Ukrainos ambasadorius V. Jacenkivskis, Šiaulių mero patarėjas Justinas Švėgžda, Ukrainos karinių pajėgų ir Šiaulių ukrainiečių bendruomenės atstovai Ukrainos vėliavos spalvų juostelėmis perrišo kryžius su ukrainietiškais užrašais. Juos Kryžių kalne per keletą pastarųjų metų pastatė gydymo ir reabilitacijos kursą Lietuvoje praėję sužeisti Ukrainos kariai.

„Norime, kad Kryžių kalnas taptų tikru Lietuvos ir Ukrainos draugystės simboliu. Šiaulių krašte labai tinka telkti ir visą Lietuvoje gyvenančią Ukrainos diasporą, nes vietinė bendruomenė yra išties gausi ir vieninga“, – kalbėjo Ukrainos ambasadorius.

Prie kryžių susirinkusieji padėjo gėlių, ceremonijos pabaigoje sugiedota ukrainietiška giesmė.