„Kovido“ augimą ėmė jausti ir Šiaulių regionas

Redakcijos archyvo nuotr.
Vakcinacija ketvirtojo gamintojo „Johnson & Johnson“ kol kas Šiaulių ligoninėje nevyksta.
Lietuvoje augant COVID-19 atvejų skaičiams, blogų pokyčių jau fiksuojama ir Šiaulių apskrityje. Per parą nustatyta daugiau nei trečdaliu užsikrėtusiųjų koronavirusu, lyginant su praėjusios savaitės pradžia – 54. Daugėja „kovidinių“ ligonių ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Sergamumo skaičiai ėmė augti ir Šiaulių apskrityje

Statistikos departamentas trečiadienį paskelbė dar didesnius naujų COVID-19 atvejų skaičius šalyje, nei buvo fiksuojami pastarosiomis savaitėmis. Per parą šalyje nustatyti 1284 ligos atvejai, o 4 ligoniai mirė. Paskutinių 14 dienų naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų vakar siekė 471.

Iki šiol gana stabiliai laikęsi ėmė didėti sergamumo rodikliai ir Šiauliuose. Mieste vakar paskelbta apie 22 per parą nustatytus naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, o sergamumo rodiklis šoktelėjo iki 170 (nuo 123) atvejų per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų.

Šiauliuose per visą pandemijos laiką COVID-19 sirgo 9808 gyventojai, o 205 ši liga tapo mirtina. Šiuo metu skaičiuojama 210 sergančiųjų.

Vakar pranešta apie 12 naujų koronaviruso atvejų per parą Radviliškio rajone, 9 – Akmenės rajone, 7 Šiaulių rajone, 2 – Kelmės rajone, po 1 – Joniškio ir Pakruojo rajonuose.

Šiaulių apskrityje mažiausias sergamumas išlieka Kelmės rajone – 32 dviejų savaičių nauji atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Tai vienas mažiausių sergamumo rodiklių visoje šalyje, lenkia tik Pagiegių savivaldybė su 28 atvejais. Tačiau kaip greitai keičiasi situacija iliustruoja Akmenės rajonas. Dar neseniai tarp mažiausią sergamumą COVID-19 turinčių savivaldybių vardintame Akmenės rajone šiandien skaičiai ūgtelėjo iki 194 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Didžiausias COVID-19 plitimas Šiaulių apskrityje fiksuojamas Radviliškio rajone. Čia jis siekia 223 atvejus 100 tūkstančių gyventojų.

Vakcinavimo procese Šiaulius lenkia ir didieji miestai, ir apskrities rajonai

COVID-19 Lietuvoje plinta nežiūrint įsibėgėjančios vakcinacijos ir daugėjant persirgusiųjų bei kuriam laikui imunitetą įgijusių žmonių. Statistikos departamento duomenimis, šalyje koronaviruso infekcija persirgo beveik 230 tūkstančių žmonių.

Pirmąja vakcinos doze paskiepyta jau per pusę milijono gyventojų. Beveik 190 tūkstančių jau turi pilną dviejų dozių skiepą. Tai reiškia, kad pirmąja doze paskiepyta 18,21 procentas gyventojų, o antrąja – 6,9 procento.

Šiauliuose pirmuoju skiepu vakcinuota kiek daugiau nei 17,6 tūkstančių gyventojų ir tai sudaro 17,32 procento. Antrąjį skiepą gavo 7,19 procento šiauliečių – per 7,2 tūkstančio.

Lyginant didžiuosius miestus pirmąjį kartą už šiauliečius mažiau paskiepyta tik klaipėdiečių. Kiti didmiesčiai Šiaulius lenkia. Kaunas sugebėjo pirmąja doze paskiepyti per 22 procentus savo gyventojų. O Birštono rajono savivaldybėje pirmąjį skiepą patyrė jau trečdalis gyventojų.

Šiaulių apskrityje šiek tiek mažiau gyventojų už Šiaulius į skiepijimo centrus pirmam skiepui prikvietė tik Radviliškio rajono savivaldybė. Kitų rodiklis sukasi apie 20 procentų.

Ligoninėje daugėja „kovidinių“ pacientų

Šia savaitę Šiauliai gavo itin didelį kiekį – per 4 tūstančius dozių – visų gamintojų vakcinos. Pirmadienį buvo skelbiama, kad pirmą kartą miestą pasieks 150 naujo gamintojo „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius vakar paaiškino, kad visa ši vakcina bus skirta Respublikinei Šiaulių ligoninei, kuri skiepys ten besigydančius pacientus.

Pasklido informacija, kad JAV rekomenduoja laikinai sustabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19, kol tiriamas ryšys tarp šių skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo. Vakar ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad šios vakcinos tiekimas kol kas atidėtas. Ji yra Lietuvoje, tačiau ligoninės nepasiekė.

Sunerimęs ligoninės vadovas informavo, kad antradienį į ligoninę paguldyti 5 COVID-19 sergantys pacientai, kai iki šiol tokių būdavo po 1–3 per parą. Daugiausiai tai vyresnio amžiaus senjorai, dalis jų iš apskrities rajonų. Vakar ligoninėje buvo gydoma 20 „kovidinių“ pacientų. Tokiems ligoniams paruošta 50 lovų dviejuose ligoninės skyriuose.